Mateusz Zaremba: tytuł "Nieprzeciętny 2017" daje mi siłę

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 19:09
- W moim życiu nadal jest nieprzeciętnie - przyznaje Mateusz Zaremba, "Nieprzeciętny 2017". - Ten tytuł, poza tym, że daje dużo satysfakcji, jest też pewnym zobowiązaniem. Staram się, by moje życie było cały czas nieprzeciętne - dodaje. 
Audio
  • Mateusz Zaremba opowiada o byciu "Nieprzeciętnym", wyzwaniach i satysfakcji (TOP- Trochę Optymizmu Popołudniem/Czwórka)
Kuba Marcinowicz i Mateusz Zaremba
Kuba Marcinowicz i Mateusz ZarembaFoto: Adam Świetlicki/Czwórka

- Tytuł "Nieprzeciętny 2017" daje mi siłę do następnych projektów, by robić i działać więcej - mówi gość Kuby Marcinowicza, który nagrodę otrzymał za tworzenie rakiet. - Dziś studiuję w Holandii, to studia aeronautyczne i kosmiczne. Jestem tam ze względu na rakiety - opowiada. 

aksamit dariusz 1200.jpg
Dariusz Aksamit: nieprzeciętność sprawia, że świat idzie naprzód

Czwórkowy gość zdradza, że wciąż z sentymentem zerka na swoje pierwsze projekty. One w połączeniu z tytułem dają mu wiarę, że da radę podejmować kolejne wyzwania. 

Dziś statuetka otrzymana przez Mateusza Zarembę najczęściej jest w jego domu, w Polsce. Tytuł zaś, jak twierdzi laureat, podąża cały czas za nim. - On najbardziej wpływa wewnętrznie, na to, co ja czuję i moją motywację - podkreśla. - Dla mnie nieprzeciętność to pewne zobowiązanie do inspirowania innych ludzi. Taka cecha, że nam chce się więcej, ale też innym chce się działać, czynić dobro - dodaje. 

ZOBACZ TAKŻE Orina Krajewska: nieprzeciętni to ludzie idący własnymi ścieżkami >>>

Jak Mateusz Zaremba wspomina rok 2018, gdy zasiadł w gronie jury i wybierał laureata plebiscytu "Nieprzecietni 2018"? Czy był to trudny wybór, a może od początku miał swojego faworyta? Jakie ma nieprzeciętne plany na najbliższy czas? I czy uda mu się zdobyć kosmos? O tym w rozmowie z audycji "TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem".  

HannaDolegowska 1200.jpg
"Nieprzeciętni 2019". Szukamy wyjątkowych ludzi

***

Kandydatów, w tym także siebie, można zgłaszać do 28 kwietnia. - Ścieżka jest bardzo prosta, wystarczy wysłać drogą mailową krótki opis osoby, którą chcemy zgłosić, na adres nieprzecietni@polskieradio.pl - tłumaczyła szefowa Czwórki. Już 20 maja jury, w którego składzie zasiadają m.in. Andrzej Bargiel, skialpinista, wokalistka Mela Koteluk, blogerka kulinarna Daria Ładocha, czy ubiegłoroczny laureat Michał Brańka, a także Marta Zalewska - multiinstrumentalistka, zwyciężczyni konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!" w CzwórceGłosować będzie można do 9 czerwca na stronie Czwórki.

Szczegółowe informacje o plebiscycie "Nieprzeciętni 2019" oraz regulamin znajdują się na stronie nieprzecietni.polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Gość: Mateusz Zaremba (Nieprzeciętny 2017)

Data emisji: 1.04.2019

Godzina emisji: 18.14

pj/pg

Czytaj także

Nieprzeciętni 2017. Zwyciężył Mateusz Zaremba!

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2017 19:00
Wysłał pierwszą crowdfundingową misję balonową w stratosferę i wykonał rekonstrukcję satelity Lem, która trafiła na wystawę w ONZ w Wiedniu. Jest jednym z dwóch Polaków, którzy dostali się na elitarne studia Aerospace na Uniwersytecie Technicznym w Delft. Ma... 19 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nieprzeciętni inspirują do pokonywania własnych barier"

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2018 17:08
Pasje zwycięzcy Plebiscytu Czwórki Nieprzeciętni 2017 to świat nauki i żeglarstwo, a jego motto to "wystarczy tylko chcieć". 
rozwiń zwiń