Orina Krajewska: nieprzeciętni to ludzie idący własnymi ścieżkami

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 14:40
- Ludzie nieprzeciętni idą własnymi, niewydeptanymi jeszcze ścieżkami. Robią to z pasją, zaangażowaniem, podążają w stronę własnych zajawek, marzeń, tego, co mają w sercu - mówi Orina Krajewska, aktorka, współzałożycielka Fundacji Małgosi Braunek "Bądź", a także autorką książki "Holistyczne ścieżki zdrowia. Bądź".
Audio
  • Orina Krajewska o samoświadomości, byciu "tu i teraz", nieprzeciętności i... pasjonautkach (Pasjonauci/Czwórka)
Aktorka Orina Krajewska
Aktorka Orina KrajewskaFoto: PAP/Archiwum Leszczyński

HannaDolegowska 1200.jpg
"Nieprzeciętni 2019. Szefowa Czwórki; szukamy wyjątkowych ludzi >>>

- Nie przywiązuję się do tytułów, nie lubię wkładać się w jedną ramę, nie jestem wyłącznie aktorką, czy autorką książki. Nabrałam dużo luzu, dystansu, pozwoliłam sobie być i iść za tym, co czuję - mówi Orina Krajewska. - Dlatego na mojej drodze pojawiają się różne dziedziny zawodowe, zajawki, przyjemności. Cieszę się, że moje życie rozwija się w takim, a nie innym tempie.

W rozmowie z Beatą Kwiatkowską tłumaczyła także, czym jest, i jak ważna jest w życiu świadomość samego siebie. - Dla mnie to mój osobisty, życiowy przewodnik. Mam kilka zdań, dzięki którym znajduję właściwe ścieżki. Jednym z nich jest "Zostaw stare za sobą" - żegnamy wszystko, co jest nieaktualne i co nam dziś zawadza. To wiąże się z rozwojem osobistym, pracą nad sobą, a te przecież nierozerwalnie związany jest ze świadomością.

Od kilku lat zaczęłam podążać właściwą ścieżką. nie wybiegam naprzód, ale nie trzymam się też kurczowo przeszłości. Staram się żyć tu i teraz i robię to świadomie Orina Krajewska

Co oznacza dla Oriny Krajewskiej słowo "bądź" i jak żyć "tu i teraz"? Czym jest dla niej aktorstwo i w jaki sposób "dotyka emocji"? O tym, ale także o jodze śmiechu i o tym, co śmiech wnosi w nasze życie - w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Goście: Orina Krajewska (współzałożycielka i szefowa Fundacji Małgosi Braunek "Bądź", autorka książki "Holistyczne ścieżki zdrowia. Bądź", felietonistka)

Data audycji: 23.03.2019

Godzina audycji: 11.08

kd

Czytaj także

Twin Peaks. Miasteczko grozy, w którym można dobrze zjeść

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2017 14:56
Na ekranach telewizorów znów pojawi się kultowa tablica z napisem "Miasteczko Twin Peaks", a z głośnika popłynie motyw muzyczny Badalamentiego. - W tym serialu jedzenie jest wszędzie i znaczy więcej niż nam się wydaje. Pojawia się ono w kluczowych momentach - mówił dziennikarz Marcin Radomski.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bankiety w Hollywood. Na wystawne posiłki trzeba zaczekać

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 12:26
Wielkie gale oskarowe, to nie tylko wyczekiwanie na upragnioną statuetkę, ale także na... kolację. Dlaczego większość zaproszonych gości zjada pierwszy posiłek po 22.00, kto przynosi na galę swoje własne jedzenie i z czym wiązało się słynne zamawianie pizzy do Dolby Theatre?
rozwiń zwiń
Czytaj także

W górę serca. Licealistki pomagają małym pacjentom

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2019 15:10
Jak zmniejszyć lęk przed pobytem w szpitalu oraz rozstaniem z rodzicami? Odpowiedź na to pytanie znalazło 10 licealistek z XVII L.O. im A. Frycza Modrzewskiego w Warszawie.
rozwiń zwiń