Wymiana roślin w internecie dzięki aplikacji. Jak to działa?

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 20:20
Dotychczas w sieci najczęściej wymienialiśmy się odzieżą czy przedmiotami codziennego użytku. Teraz do tej listy dołączyły rośliny. 

roślina mięsożerna muchołówka 1200.jpg
Rośliny mięsożerne. Jak mogą ci pomóc?

Jeśli nie mamy ręki do roślin albo czujemy, że nie potrafimy dobrze opiekować się kwiatami, które mamy w domu, zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie umiał się nimi zająć. Dzięki aplikacji "Plantswapp".

Posłuchaj
03:03 2020_10_21-17-36-57_TOP.mp3 Jak działa aplikacja "Plantswapp" - miejsce w sieci do wymiany roślin? (TOP/Czwórka)

- Najpierw musimy znaleźć naszą lokalną społeczność, w ramach której będziemy działać - tłumaczył dziennikarz Czwórki Mateusz Kulik. - Jeśli nie znajdziemy nikogo w naszej okolicy, sami możemy zostać "roślinnymi pionierami" i założyć własną społeczność.

Posłuchaj także:

"Plantswapp" zbudowana jest na zasadzie kafelków. W aplikacji znajdziemy m.in. sekcję "Tablica", w której pojawią się wizytówki dostępnych roślin, a także przyciski pozwalające skontaktować się z innymi właścicielami. - Jeśli któreś z ogłoszeń nas zainteresuje, wystarczy w nie kliknąć, by zobaczyć ogłoszenie dotyczące danej rośliny - tłumaczył Mateusz Kulik. - Ważne, by korzystać z takich nowinek mądrze, i nie zaszkodzić sobie, innym ani roślinom - podkreślał dziennikarz Czwórki. 

***

Tytuł audycji: TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Materiał: Mateusz Kulik

Data emisji: 21.10.2020

Godzina emisji: 18.16

kd