Kobieta z olbrzymem na autostradzie

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 14:30
Iwona Blecharczyk chciała być nauczycielką i dentystką, startowała też w konkursie Miss Polonia. Dziś w ekstremalnych warunkach prowadzi ważącą 63 tony ciężarówkę.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Ewa Studio

Jej kanał na YouTube subskrybuje ponad 300 tysięcy osób, a najpopularniejszy film ma ponad 10 milionów wyświetleń. Walczy z uprzedzeniami i udowadnia kobietom, że mogą być, kim chcą bez względu na wszystko. Iwona Blecharczyk to Trucking Girl. Jedna z nielicznych w Polsce. Iwona Blecharczyk jeździ ciężarówką już od dziewięciu lat. Specjalizuje się w przewożeniu gabarytów, czyli ładunków tak wielkich, że nie mieszczą się na drodze. Ma za sobą tysiące przejechanych kilometrów i setki zwiedzonych miejsc. Wielki samochód stał się jej drugim domem, w nim je, śpi i odpoczywa. Teraz o swoich przygodach opowiada w książce "Trucking Girl. 70-metrową ciężarówką przez świat". Na spotkanie z Iwoną Blecharczyk zapraszamy po god. 18.00.

W audycji także:

Recenzja gry "Cloudpunk". To gra przygodowa z elementami symulacji, która zabiera nas do futurystycznej metropolii Nivalis. Wcielając się w Narię, czyli świeżo upieczoną kurierkę, przemierzamy miasto, realizując zadania, nawiązując znajomości z mieszkańcami oraz poznając kolejne tajemnice.

Test aplikacji "Blinkist" - aplikacja, która streszcza wartościowe książki w 15 minut. 

***

Na audycję "TOP Trochę Optymizmu Po Południu" zapraszamy we wtorek (27.10) po godz. 18.00, program poprowadzi Kuba Marcinowicz. 

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka motoryzacja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maciej Gładysz - talent, tradycja i miłość do kartingu

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2020 14:27
Maciej Gładysz urodził się w 2008 roku w Tarnowie. Od 3 lat jest co roku mistrzem Polski w kartingu w swojej kategorii wiekowej. Ma też na koncie włoskie mistrzostwa. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych w Kalifornii

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 14:21
W Kalifornii w USA od 2035 roku sprzedaż nowych samochodów z silnikiem benzynowym będzie nielegalna.
rozwiń zwiń