"Cukierki to obopólny flirt". Koncert w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2016 16:12
- To jest dobry moment, żeby ukazał się nasz krążek - mówią Mateusz Rusin i Przemek "Dred" Pietrzak z zespołu Cukierki, którego płyta "Euforia" ukaże się już 26 sierpnia.
Audio
  • Cukierki o swojej płycie. A także ich wyjątkowy koncert na antenie Czwórki (Będzie głośno!/Czwórka)
Zespół Cukierki
Zespół CukierkiFoto: pphotosophy.com

Mateusz Rusin i Przemek "Dred" Pietrzak pracują razem od 1,5 roku. Droga do ich wspólnego albumu nie była łatwa, ale udało się.

- Dużo rozmawiamy, gdy tworzymy muzykę, nie zawsze mamy jednakowe myśli - przyznają panowie z Cukierków. - Ostatecznie mamy wspólne zdanie i to nie jest kompromis - wyjaśniają.

W Czwórce opowiadają o pracy duetu, o swoich aktorskich i muzycznych doświadczeniach, które dziś pomagają im przy Cukierkach. Mateusz Rusin, Przemek "Dred" Pietrzak zdradzają też skąd nazwa ich duetu, a w drugiej części audycji "Będzie głośno!" grają w studiu Czwórki swoje utwory z płyty "Euforia".

W "Będzie głośno!" to Wy decydujecie o tym, kto będzie gwiazdą programu. Sprawdź, w jaki sposób można się do nas zgłaszać <<<

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Mariusz Infulecki

Goście: Mateusz Rusin, Przemek "Dred" Pietrzak - zespół Cukierki

Data emisji: 19.08.2016

Godzina emisji: 18.18

pj

Czytaj także

Cukierki: chcemy by ta muzyka szła szeroko i daleko

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2016 11:15
Mateusz Rusin i Przemek "Dred" Pietrzak spotkali się przez przypadek. Jak twierdzą, w dzieciństwie jedli podobne czekolady i cukierki, słuchali też podobnej muzyki, więc swoją epkę stworzyli w tydzień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperymenty w radiu. Jak powstała muzyka elektroniczna w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2016 12:50
O muzyce, która powstawała w Eksperymentalnym Studiu Polskiego Radia niektórzy mówili, że brzmi jak ilustracja. - Najbardziej ekscytującą była dla mnie rozwijająca się wówczas eksperymentalna animacja i współpraca m.in. z Walerianem Borowczykiem i Janem Lenicą - mówi Włodzimierz Kotoński.
rozwiń zwiń