Zagadkowy Landszaft tworzy w kurniku

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2016 13:49
- Ta muzyka to nie rock ani pop. To taka dziwna muzyka, taka schiza - mówi Janusz Szczepkowski, perkusista Landszaftu. - Staramy się nie szufladkować - dodają pozostali muzycy.
Audio
  • Zespół Landszaft opowiada o swojej muzyce (Będzie głośno!/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

- Mamy swój styl, nie inspirujemy się żadnym zespołem. Być może przypominamy zimną fale lat 80. - gdyby już ktoś się specjalnie upierał, żeby nas sklasyfikować - mówi wokalistka grupy. 

Członkowie zespołu Landszaft twierdzą, że ich muzyka jest minimalistyczna, wymagająca wyobraźni. Cenią odbiorców, którzy cenią ich styl, doceniają zagadkowość i oryginalność. Już wkrótce Landszaft wchodzi do studia by nagrać pierwszą epkę. W Czwórce zdradzają zaś jak układa się współpraca gdy zespół to dwie panie i dwóch panów, oraz czemu ich próby odbywają się w kurniku.

***

Tytuł audycji: "Będzie Głośno!"

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: zespół Landszaft (Justyna Mańka Sobczyk, wokal, gitara, klawisze; Sara Rogowska, wiolonczela, Janusz Szczepkowski, perkusja; i nieobecny w studiu Łukasz Zaorski-Sikora, gitara basowa)

Data emisji: 23.09.2016

Godzina emisji: 19.15

pj

Czytaj także

Granie na ulicy. Uniwersytet życia dla muzyków?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2016 12:59
Dziś robią muzyczną karierę, ale jeszcze kilka, kilkanaście lat temu zaczynali od grania na ulicy dla przechodniów. Do tych artystów należą m.in. George Michael, Justin Bieber, Gienek Loska, Maciej Maleńczuk czy Zbigniew Hołdys, a także Gabriel Fleszar.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Karlla: lubię śpiewać i pół roku temu zdałam sobie sprawę, że chcę to robić

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2016 12:47
Piosenki Karlli powstają błyskawicznie. Artystka przyznaje, że niemal z niej wypełzają. Na swoim koncie ma epkę i Czwórkowy minikoncert w "Będzie głośno!". Posłuchajcie.
rozwiń zwiń