Hurrockaine. Nowe oblicze art rocka

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2017 11:15
W muzyce Hurrockaine znajdziesz hard rocka, post punk, nowoczesną lirykę, zadziorne gitary i zaczepne wokale. - Inaczej sobie siebie nie wyobrażamy. Rocka mamy zakorzenionego od samego początku naszego istnienia. Rock and roll płynie nam w żyłach - mówiła frontmanka Hurrockaine Paulina Mazur.
Audio
  • Hurrockaine - o rock and rollowych inspiracjach i nagrywaniu EP-ki (Będzie głośno!/Czwórka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne) Foto: Steve Mann/Shutterstock
Posłuchaj też:
koncert futurelight 1200.jpg
Futurelight zagrali w Czwórce. "Była moc!"

Zespół powstał w 2013 roku i obecnie składa się z pięciu ekstremalnie charyzmatycznych postaci - Pauliny "Pauletty" Mazur, Christiana Książka, Marcina Skipiały, Pawła Baldego i Kuby Galwasa. - Powstaliśmy w 2013 roku. Bardzo długo szukaliśmy własnej drogi. W obecnym składzie gramy od roku i teraz nie musimy iść na kompromisy - zaznaczyła Paulina Mazur.

- Ci, na których się wzorujemy - Hendrix, hipisi... - reprezentowali wolność, która nas napędza - przekonywała wokalistka. - Bardzo szanujemy także kalifornijski zespół Paramore, szczególnie ich wcześniejszą twórczość. Przede wszystkim jednak inspirujemy się brudnym rock and rollem w wykonaniu Jacka White'a lub Chrisa Cornella - dodała.

Głównym celem Hurrockaine jest grać muzykę, która zatrzyma słuchacza na dłużej - chwytliwą, a jednocześnie na tyle nietuzinkową pod względem muzycznym i tekstowym, żeby trudno było przejść obok niej obojętnie. Obecnie skupieni są na wydaniu EP-ki, jednak w rozmowie z Damianem Sikorskim zdradzili, jakie mają plany na przyszłość. Zagrali też akustycznie. Jak zabrzmieli w Czwórkowym studiu? O tym przekonacie się słuchając nagrania audycji.

Zapraszamy też o wysłuchania całości pierwszej godziny oraz drugiej godziny "Będzie głośno!" z 19.05.2017 <<<

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: Paulina "Pauletta" Mazur, Christian Książek, Marcin Skipiała (zespół Hurrockaine)

Data emisji: 20.05.2017

Godzina emisji: 18.07

jsz/bch

Czytaj także

Cinemon: nikt na świecie nie gra tak jak my

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2017 11:00
W Czwórkowej audycji dwójka muzyków reprezentująca trio - zbyt hałaśliwe jak na pop i zbyt piosenkowe jak na rocka - opowiadała o swojej muzyce i zagrała akustycznie, bez perkusji. Jaki jest ich pomysł na muzykę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Animal Bar: w muzyce liczy się każdy detal

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 11:00
Animal Bar to warszawski zespół grający indie i rocka alternatywnego. Muzycy opowiadali w Czwórce o swojej twórczości i zagrali akustycznie w naszym studiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

POTH. Mniej wolumenu, a więcej treści

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 11:30
- Na naszej nowej płycie "Przemiany", która ukazuje się już 19 maja, staraliśmy się grać mniej i więcej zarazem - podkreślił w rozmowie z Bartkiem Koziczyńskim gitarzysta POTH Krzysztof Pikuła.  
rozwiń zwiń