Szpilersi zagrali w Czwórce. "Był boom i bengers!"

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 19:00
Na naszej scenie hip-hopowy skład Szpilersi promował płytę "Boom Bengers". Ich występ to nagroda za wyróżnienie w konkursie "Wydaj płytę z Będzie głośno!".  
Audio
  • Szpilersi na scenie Czwórki. Tak ich płyta brzmi na żywo! (Będzie głośno!/Czwórka)
Szpilersi na scenie Czwórki fot. Bartosz Bajerski
Szpilersi na scenie Czwórki fot. Bartosz BajerskiFoto: Bartosz Bajerski

Szpilersi grają muzykę opartą na samplach, wzbogaconą instrumentami, inspirowaną szeroko pojętym old school hip hopem. Głównym twórcą jest Decó i większość podkładów jest produkowanych przez niego, jest on również autorem wszystkich tekstów. Zespół ma na swoim koncie trzy albumy: "zDECydowanie" i "Luźna Szpilerka mixtape", które ukazały się pod szyldem Maxflo Lab oraz "Akaizm" zrealizowany własnym sumptem. W październiku ukazał się najnowszy album "Boom Bengers", pod patronatem radiowej Czwórki.

Płyta zawiera 16 utworów, których brzmienie nawiązuje do "złotej ery hiphopu". Luźne teksty, ciekawy flow, zaskakujące porównania i skojarzenia to już szpilerska norma. Album skierowany do ludzi, którzy chcą się uśmiechnąć i pobujać. To właśnie nowy materiał prezentujemy w studiu radiowej Czwórki. - Na koncercie w Czwórce gramy przekrój naszej twórczości z ostatnich czterech płyt, z naciskiem na ostatnią płytę "Boom Bengers". Zapraszamy do słuchania i oglądania naszego koncertu, który zagraliśmy w składzie: Decó na mikrofonie, Sad Man na gramofonach oraz Szymon na perkusji - mówi Decó ze Szpilersów.

Koncert na antenie Czwórki jest nagrodą za wyróżnienie w konkursie "Wydaj płytę z Będzie Głośno", organizowanego przez radiową Czwórkę, i to właśnie w ramach audycji "Będzie głośnio!" Damiana Sikorskiego odbył się występ zespołu.

mat.pras./kd/kul

 

Czytaj także

Międzypokoleniowe święto inspirowane twórczością Zbigniewa Wodeckiego

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 13:07
- Doszłam do wniosku, że mojego taty nie ucieszyłaby cisza. On sam zresztą do udanych zaliczał każdy dzień, który kończył się koncertem. Jego muzyki nie można zamknąć w archiwach - należy ją grać - mówiła córka Zbigniewa, Katarzyna Wodecka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

P.Unity na żywo w Czwórce. Koncert w "Będzie głośno!"

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2018 19:00
Funk, soul, jazz, psychodelia i rap zabrzmiały w studiu koncertowym Czwórki za sprawą formacji P.Unity. Posłuchaj tego występu!
rozwiń zwiń