Międzypokoleniowe święto inspirowane twórczością Zbigniewa Wodeckiego

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 13:07
- Doszłam do wniosku, że mojego taty nie ucieszyłaby cisza. On sam zresztą do udanych zaliczał każdy dzień, który kończył się koncertem. Jego muzyki nie można zamknąć w archiwach - należy ją grać - mówiła córka Zbigniewa, Katarzyna Wodecka.
Audio
  • Krakowski Twist Fest - Zbigniew Wodecki to nie tylko Pszczółka Maja (Stacja kultura/Czwórka)
Dziennikarz Czwórki Damian Sikorski, Katarzyna Wodecka
Dziennikarz Czwórki Damian Sikorski, Katarzyna WodeckaFoto: czwórka/Damian Sikorski

sikorski brodka 1200.jpg
Monika Brodka: szukam różnorodności, czekam aż ktoś mnie zaskoczy

Już 8 czerwca w Krakowie odbędzie się pierwsza tego rodzaju, unikatowa impreza. Chodzi o Wodecki Twist Festiwal - koncert poświęcony twórczości Zbigniewa Wodeckiego. Na scenie pojawią się m.in.: Kayah, Leszek Możdżer, Grzegorz Turnau, Halina Frąckowiak, Hanna Banaszak, Zdzisława Sośnicka, Gaba Kulka, Kuba Badach, Adam Bałdych, czy Jacek Wójcicki. - To będzie wyjątkowe wydarzenie. Dwa dni z muzyką Zbigniewa Wodeckiego. Impreza jest efektem inspirowacji kompozytora - zapowiadał dziennikarz Damian Sikorski.

- Misja festiwalu wynika z idei przyświecającej Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego. Postanowiliśmy oddać muzykę Wodeckiego słuchaczom, nie tylko poprzez tworzenie katalogów, ale także poprzez jej granie - opowiadała Katarzyna Wodecka, córka muzyka i współpomysłodawczyni festiwalu. - Każdego roku tematem przewodnim będzie instrument muzyczy, element, który w twórczości mojego ojca był bardzo ważny. W tym roku będą to skrzypce - zdradzała.

O tym co znajdzie się w programie gali i dlaczego wydarzenie będzie prawdziwym spotkaniem z muzykiem opowiadała współorganizatorka imprezy i córką patrona festiwalu Katzarzyna Wodecka. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo 

Gość: Katarzyna Wodecka (córka Zbigniewa Wodeckiego, współorganizatorka Wodecki Twist Fest)

Materiał przygotowałDamian Sikorski

Data emisji: 16.04.2018

Godzina emisji: 11.33

ac


Czytaj także

Monika Borzym vs Radiohead. "Zaatakuję waltorniami"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2018 14:30
- Rzeczy, które sama sobie piszę, są dla mnie zbyt łatwe do śpiewania. Postanowiłam zatem wykorzystać dorobek zespołu, który byłby dla mnie wyzwaniem wokalnym - o projekcie "Radioheadycznie" opowiada Monika Borzym.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Duch Michaela Jacksona pojawi się w polskim teatrze

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2018 13:00
Good Taste Production po raz kolejny zaprasza na wyjątkowy projekt łączący muzykę króla popu i klasyczne aranżacje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Za kulisami Polskiego Radia. Jak kształtuje talenty i gusta?

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2018 12:00
- Radio wielu ludziom pokazało muzyczną drogę. O legendach muzyki uczyli się poznając ich twórczość z domowych odbiorników - mówił dziennikarz muzyczny Czwórki Damian Sikorski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Monika Brodka: szukam różnorodności, czekam aż ktoś mnie zaskoczy

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2018 17:30
Firestone Headliners of Tomorrow to konkurs dla młodych muzycznych talentów. - Jakość, autentyczność, swoboda w tworzeniu, brak napinki na karierę. To najbardziej doceniam u debiutantów - mówi przewodnicząca konkursowego jury Monika Brodka
rozwiń zwiń