O kim będzie głośno w polskim reggae?

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2019 13:40
Damian Sikorski reprezentuje Czwórkę na święcie muzyki reggae, które co roku odbywa się w Ostródzie z inicjatywy Piotra Kolaja i przy wsparciu Mirosława 'Makena' Dzięciołowskiego, autora Czwórkowej "Strefy Dread".
Audio
  • Będzie głośno! na Ostróda Reggae Festival 2019 - część 1.
  • Będzie głośno! na Ostróda Reggae Festival 2019 - część 2.
Ostróda Reggae Festival 2019 - od lewej: Damian Sikorski, Mirosław Maken Dzięciołowski i Piotr Kolaj
Ostróda Reggae Festival 2019 - od lewej: Damian Sikorski, Mirosław 'Maken' Dzięciołowski i Piotr KolajFoto: Czwórka/Marta Hoppe

W ramach festiwalu po raz kolejny już odbędzie się Czwórka Reggae Contest. Wśród uczestników znalazła się też grupa JMS Band. - Na razie jesteśmy w nieco okrojonym składzie, w sumie 5/9 zespołu, ale w niedzielę wystartujemy w komplecie - zapowiadają muzycy. - Przygotowaliśmy kilka niespodzianek. Zagramy m.in dwa premierowe utwory, które nie znalazły się na naszej płycie - dodają.


JMS Band JMS Band

W plenerowym studiu Czwórki pojawił się również reprezentant formacji Johnny Rockers, która w ubiegłym roku wygrała Czwórka Reggae Contest. Jak ta nagroda zmieniła życie muzyków? Zapraszamy do wysłuchania całej relacji z festiwalu w Ostródzie - w tym rozmowy z Jarkiem Kowalczykiem z grupy Bakshish.


 Jarek Kowalczyk z zespołu Bakshish Jarek Kowalczyk z zespołu Bakshish

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Data emisji: 12.07.2019

Godzina emisji: 18.06

kul/kd

Czytaj także

Ingazi: afrykańską poezją opowiadamy o naszym świecie

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 22:01
Ingazi to muzyka inspirowana duchem poezji czarnej Afryki z lat 40., 50. i 60. XX wieku. Polskie tłumaczenia tekstów z Senegalu, Nigerii i Ghany, wkomponowane w nowoczesne elektroniczne brzmienia, poruszają aktualnością i niosą uniwersalne egzystencjalne przesłanie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Cho na bibe". Grupa Chonabibe powraca z nową płytą

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 22:00
- To z pewnością najbardziej dynamiczna i roztańczona płyta w naszym dorobku, co nie oznacza, że jest też najbardziej "lekka" - mówił Jahdeck Hubert Pyrgies.
rozwiń zwiń