"Kosmiczne Energie". Hołd dla Niemena na nowym albumie Ralpha Kamińskiego

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 17:31
"Kosmiczne Energie" to utwór, który rozpoczyna nową i ekscytującą podróż Ralpha Kaminskiego. Do singla powstał brawurowy teledysk wyprodukowany przez Dawida Wawrzyszyna z Daydream Production oraz Karolinę Wierzbicką.
Audio
  • Od melancholijnych ballad po rockową energię. Ralph Kamiński wraca z drugim albumem (Stacja kultura/Czwórka)
Ralph Kamiński
Ralph KamińskiFoto: mat. promocyjne

Reżyserią i napisaniem scenariusza zajął się sam artysta. Był odpowiedzialny również za wybór obsady klipu i kostiumy. Sam wcielił się też w jedną z postaci, które możemy oglądać na ekranie. O nowym starcie w karierze muzycznej opowiedział w rozmowie z Damianem Sikorskim.

- Cieszę się, że nowe otwarcie zostało dobrze przyjęte przez fanów - mówił artysta. - Wiele osób było co do tej zmiany nastawionych sceptyczne. Spodziewali się, że zmieni się wszystko - komentował. Czego zatem możemy się spodziewać? Artysta zdradzał inspiracje "Enigmatic" Czesława Niemena, "Róża" zespołu Maanam, oraz muzycznymi narracjami Andrzeja Krzyńskiego, który odpowiadał za stworzenie ścieżki dźwiękowej do kultowej ekranizacji powieści Jana Brzechwy "Akademia Pana Kleksa.

Dlaczego postanowił wykreować swój wizerunek na nowo? Jak będzie brzmiało jego nowe muzyczne oblicze? Posłuchajcie rozmowy, w której artysta opowiadał o swoim najnowszym albumie. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Damian Sikorski

Data emisji: 29.08.2019

Godzina emisji: 11.15

Czytaj także

Gorące ferie Mery Spolsky. "Będę udawać, że nie ma zimy"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 15:52
Dla Mery Spolsky rok 2017 był bardzo pracowity. Ukazała się jej debiutancka płyta "Miło Było Pana Poznać", zagrała także mnóstwo koncertów. Zimowe ferie wokalistka, wbrew swojemu artystycznemu pseudonimowi, spędzi jednak we… Francji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pietrucha, Przybysz, Koteluk, Bartosiewicz, Brodka na wspólnej trasie koncertowej

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 17:04
Prawdziwa plejada kobiecych głosów rodzimej sceny muzycznej wystąpi na najnowszej odsłonie najbardziej kobiecej trasy koncertowej w Polsce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muniek Staszczyk z solową płytą: "Syn miasta" to mój muzyczny oddech

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 15:51
Muniek Staszczyk zapowiada solową płytę "Syn miasta". Singiel zatytułowany "Pola" napisał m.in. Dawid Podsiadło, a w klipie zobaczymy Agatę Buzek i Jacka Braciaka. - To dla mnie taki "muzyczny oddech". Robię dziś coś zupełnie innego niż w T.Love - mówił w rozmowie z Czwórką.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Taylor Swift straciła prawa do swoich piosenek. Wykupił je manager Biebera

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 12:31
Wykupił je menedżer - Justina Biebera. ​Wcześniej prawa do jej twórczości należały do Big Machine Label Group. Dlaczego ochrona praw autorskich to nadal tak duży problem?
rozwiń zwiń