GrubSon, BRK i Jarecki ponownie zagrali w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 20:00
W piątek przypomnieliśmy występ GrubSona i Jarockiego z finałowego koncert projektu "Od ujścia do źródła". Koncert odbył się na scenie radiowej Czwórki w 2017 roku. 
Grubson podczas koncertu w studiu Czwórki
Grubson podczas koncertu w studiu CzwórkiFoto: Bartosz Bajerski/Polskie Radio

GrubSon (Tomasz Iwanca) zaczynał swoją muzyczną karierę w grupach: Po 3-na różnica, Wolność słowa, Bezkres, Wspólny Mianownik Soundsystem i Siła-Z-Pokoju. W 2008 roku związał się z wytwórnią MaxFloRec, z którą rok później wydał debiutancką płytę "O.R.S.". Dzięki singlom "Nowa fala" oraz "Na szczycie" muzyk błyskawicznie wspinał się po szczeblach kariery. Kolejne wydawnictwa to dwupłytowy album "Coś więcej niż muzyka" (2011) oraz "Gruby Brzuch" (2012). Zostały one nagrane przy współpracy z duetem DJ-em BRK i Jareckim.

Grubson - Rudeboy Stance [Czwórka Live]

Od maja 2013 r. wykonawca koncertuje z zespołem na żywo, którego stały skład tworzą: GrubSon, DJ BRK (wokal, gramofony), Jarecki (wokal) oraz zespół SANEPID: Robert Cichy (gitara elektryczna, gitara akustyczna) – zastąpiony przez Jakuba Mitoraja, Grzegorz Posłuszny (gitara basowa), Łukasz Bzowski (instrumenty klawiszowe), Michał "Malina" Maliński (perkusja). W 2015 roku artysta wydał czwarty album zatytułowany "Holizm", a w 2017 "Gatunek L".​


Posłuchaj
52:12 2017_10_01_20_05_04 Pr 4 Od_ujsia_do_zrodla.mp3 GrubSon i Jarecki na scenie Czwórki. "To koncert petarda!" (Od ujścia do źródła/Czwórka)

 

W 2020 roku ukazał się piaty studyjny album GrubSona - "Akustycz(nie)zupełnie" to album poważny, ale z przymrużeniem oka. Pełen zabawy zarówno słowem, jak i dźwiękiem - mówił artysta w rozmowie z Damianem Sikorskim. -  Pomysł na ten krążek powstał, gdy dwa lata temu wraz z Kubą (Jakubem Mitorajem - przyp. aut.) usiedliśmy w ogródku i zaczęliśmy grać. Stwierdziliśmy wówczas, że bardzo brakuje nam akustycznego grania. 

Grubson i BRK: "Można?! da się?!" (Czwórka)

GrubSona można usłyszeć w nowej audycji Czwórki "Tłusty Czwartek", którą prowadzi wraz z nim - na zmianę - Vito Bambino. ZOBACZ WIĘCEJ >>>

Czytaj także:

Koncert GrubSona z zespołem odbył się 1 października 2017 r. w ramach edukacyjnego projektu Czwórki "Od ujścia do źródła".

ZOBACZ TAKŻE "Od Ujścia do Źródła": Vavamuffin w Krakowie [KONCERT]

mat.pras/aw

Czytaj także

Daria Zawiałow na muzycznej scenie Lata z Radiem. Posłuchaj w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2020 12:51
Wydarzenia muzyczne to jedne z tych, do których najbardziej tęsknimy. Wracamy więc trochę do przeszłości: zapraszamy na koncert Darii Zawiałow z trasy koncertowej Lata z Radiem z 2019 roku. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dub Pistols z nowym krążkiem "Addict". "Muzyka z pozytywną energią"

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 22:01
Światło dzienne właśnie ujrzał kolejny album od Dub Pistols, zatytułowany "Addict". Na krążku znajdziemy jedenaście kawałków, pełnych pozytywnych emocji. Ale nie tylko. 
rozwiń zwiń