The Dumplings zrobili w Czwórce "Raj". Posłuchaj koncertu

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 20:00
Materiał ze swojej ostatniej płyty "Raj" The Dumplings zagrali na koncercie, który odbył się w Czwórce w 2018 roku. Justyna Święs i Kuba Karaś wystąpili w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana. 
The Dumplings w Czwórce
The Dumplings w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

Posłuchaj
60:29 2018_11_20 19_00_00_PR4_12 cali na godzinę.mp3 The Dumplings - koncert na żywo w studiu koncertowym Polskiego Radia (12’’ na godzinę/Czwórka)

The Dumplings to nowoczesna elektronika nasiąknięta głębokim basem. Taneczny smutek i chwytliwe melodie.

The Dumplings @ Czwórka [LIVE]

Elektropopowy duet mocno stawia na elektronikę w duchu nowych brzmień, ale nie zapomina o chwytliwych piosenkach - znaku rozpoznawalnym twórczości Justyny Święs i Kuby Karasia. Ostatnia płyta "Raj" została w całości napisana, skomponowana i wyprodukowana przez The Dumplings.

Sprawdź także:

Muzycznie to wciąż elektro-pop na najwyższym poziomie, w charakterystycznym dla nich stylu, ale w porównaniu do poprzednich produkcji jest zdecydowanie dojrzalej. Wszystkie teksty napisane na płycie są w języku polskim, co na pewno otwiera w karierze zespołu nowy rozdział. - Nasza trzecia płyta to powrót do naszych czysto elektronicznych brzmień z czasów pierwszego krążka. Mniej w niej jednak jasnych lekkich brzmień, za to dużo mroku i tajemnicy. Zdecydowaliśmy się na to, aby wszystkie teksty były po polsku. Można w nich znaleźć wiele odniesień do różnych tekstów kultury: m.in. filmu "Zapach kobiety", literatury Tołstoja i Cortazara. Postawiliśmy również na krótką, ale treściwą formę, płyta ma 8 utworów - mówili w jednym z wywiadów.

The Dumplings – Przykro Mi [Official Music Video]

ZOBACZ TAKŻE: Koncerty Czwórki >>>

Na razie jednak nie dowiemy się, w którą stronę potoczą się artystyczne losy duetu, bo muzycy zapowiedzieli, że robią sobie przerwę. 

***

Na retransmisję koncertu The Dumpling, który odbył się w Czwórce w 2018 roku, zaprosiliśmy w piątek (05.02), po godz. 19.05. Audycję "Będzie głośno!" poprowadził Damian Sikorski.

kul

Czytaj także

The Dumplings: każda płyta to inny etap naszej relacji

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 16:00
Od ich debiutu minęło 5 lat, trzy studyjne płyty, jeden Fryderyk, kilka kolaboracji. W listopadzie The Dumplings wyruszają w ostatnią przed przerwą trasę koncertową "Przykro mi". - Tak naprawdę nie jest nam bardzo przykro, bo nie rozstajemy się, nie zawieszamy działalności, tylko dajemy sobie czas, żeby na muzykę spojrzeć z innych perspektyw - wyjaśniają muzycy.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncertowy "Raj" - The Dumplings w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 17:30
Retransmisja koncertu z listopada 2018 roku, kiedy The Dumplings zagrali w Czwórce materiał z płyty "Raj". Nowoczesna elektronika nasiąknięta głębokim basem oraz taneczny smutek i chwytliwe melodie. Elektropopowy duet w duchu nowych brzmień, ale też chwytliwych piosenek - znaku rozpoznawalnym twórczości Justyny Święs i Kuby Karasia. Zapraszamy!  Na nowej płycie przyznają, że w bezruchu wolniej płynie czas, ale sami nie próżnują. 
rozwiń zwiń