Znów zabrali nas na Hel. Sonbird w Czwórce [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 19:50
Za nami retransmisja koncertu indierockowego zespołu Sonbird, jednego z najlepiej zapowiadających się młodych zespołów w Polsce. 
Zespół Sonbird
Zespół SonbirdFoto: Bartosz Bajerski/Polskie Radio

O nich już jest głośno: Sonbird to czterech młodych chłopaków z Żywca grających współczesnego indierocka. Zanim jeszcze wydali debiutancką płytę, podbili serca publiczności i krytyków, występując na najważniejszych polskich festiwalach muzycznych: Męskim Graniu, Open'er Festivalu, OFF Festivalu, Rock In Summer, Kraków Live Festivalu, czy Open Stage w ramach Open’er Festival. Grali także u boku Ørganka, Myslovitz, Happysad, LemOn, Wolf Alice. Przez krytyków często porównywani do Myslovitz czy Kings of Leon, z całą pewnością mają swój własny, niepowtarzalny styl, a do tego opinię fenomenalnego performera koncertowego.


Posłuchaj
43:57 Czwórka/ Będzie Glośno Koncert zespołu Sonbird 12.02.2021.mp3 Koncert zespołu Sonbird w Czwórce (Będzie Głośno/Czwórka)


W 2019 roku wydali swój debiutancki, świetnie przyjęty album "Głodny", który nagrali dzięki zwycięstwu na Festiwalu Supportów 2017. Ich singiel "Niepoważny" zanotował 1,7 miliona odtworzeń na YouTube!, a jednym z największych przebojów stała się piosenka "Hel".


sonbird mateusz tomaszuk 1200.jpg
Sonbird: najwięcej siły zostawiamy na bisy

ZOBACZ TAKŻE Koncert Sonbird w Czwórce >>>

Kulisy Kultury: jak zespół Sonbird urządził się na scenie? / Polskie Radio

***

Na retransmisję koncertu Sonbird, który odbył się w Czwórce w 2018 roku, zaprosiliśmy w piątek (25.06), po godz. 19.05. Audycję "Będzie głośno!" poprowadził Damian Sikorski.

mat. pras./kul/aw

Czytaj także

Finał akcji "EKOiści": koncert Funk Da System w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 20:12
Zespól Funk Da System wystąpił na deskach Czwórkowej sceny trzy lata temu. Od tego czasu ukazała się m.in. płyta długogrająca grupy pt. "Kwantissimo", muzycy zagrali też wiele koncertów. Teraz powrócili do nas w ramach akcji "EKOiści". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Duet Honeycomb zagrał w Czwórce. Oto, jak "lepili dźwiękami"

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2019 19:00
- Lepimy dźwiękami, kleimy jak miód - mówią o swojej muzyce członkowie Honeycomb. Duet wyróżniona w tegorocznym konkursie "Wydaj płytę z Będzie Głośno" wystąpiła w koncertowym studiu Czwórki.
rozwiń zwiń