X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

EKOiści". Ekologiczna akcja Czwórki - tym razem w Katowicach!

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 12:13
Życie w duchu #zerowaste, ograniczanie konsumpcji, korzystanie z publicznego transportu i zachęcanie do postawy "naprawianie zamiast kupowania" - to hasła ekologicznej akcji Czwórki. Były audycje, warsztaty i koncert Funk Da System. 
Kasia Dydo i jej goście podczas katowickiej odsłony akcji EKOiści
Kasia Dydo i jej goście podczas katowickiej odsłony akcji "EKOiści"Foto: Mateusz Kulik/Czwórka

szpilersi.JPG
Abradab, Szpilersi i hip-hop, który rozbujał Kraków

To trzecia i ostatnia odsłona "EKOistów" - projektu edukacyjno-muzycznego, którego głównym założeniem jest promowanie zachowań przyjaznych środowisku. Po wydarzeniach w Warszawie i Krakowie, teraz przyszedł czas na Śląsk. W ramach akcji zapraszamy na audycje, warsztaty i koncert Funk Da System. Dziś, 11 grudnia Czwórka zaprasza na spotkania z dziennikarzami, audycje na żywo, warsztaty upcyklingowe i koncert Funk Da System w Katowicach. Wstęp bezpłatny!

Dziennikarze z pomocą ekspertów podpowiadają, w jaki sposób stawiać pierwsze, ekologiczne kroki, zachęcają do podjęcia wyzwania zmiany stylu życia oraz do ograniczania nawyków szkodliwych dla planety, a co za tym idzie również dla nas samych. A wszystko po to, żeby zostać… EKOistą!

Marta Zalewska 1200.jpg
"EKOiści". Pośłuchaj koncertu Marty Zalewskiej

ZOBACZ TAKŻE "EKOiści". Czwórka w Krakowie w stylu eko >>>

Akcję o godz. 10.00 rozpoczęła Karina Terzoni w audycji "Ekoiści". Motywem przewodnim programu były "śląskie święta w wydaniu eko". W plenerowym studiu Czwórki w katowickim Rondzie Sztuki pojawiła się m.in. Dominika Bogucka, lokalna aktywistka, właścicielka sklepu eko i inicjatorka hasła "Katowice bez plastiku", które przyświecało pomysłowi wymiany jednorazówek na woreczki wielokrotnego użytku zrobione z firanek. Dominika opowiadała m.in. o szyciu ekologicznych prezentów i o organizowanych przez siebie warsztatach hajp "Święta bez śmieci". POSŁUCHAJ >>>

Druga godzina audycji "Ekoiści" (godz. 11.00-12.00) upłynęła pod hasłem sztuki, również ekologicznej. Katarzyna Dydo-Rosłoń rozmawiała z przedstawicielami start-upu Trashstock, założonym przez znanych projektantów, którzy w swojej karierze stworzyli już: robota do operacji serca, samochody wyścigowe, narzędzia budowlane, wozy strażackie, ratraki śnieżne, kaski dla kierowców rajdowych Formuły 1, a nawet… polski czołg. Grupa projektowa SOKKA, to tak naprawdę Kasia i Wojtek Sokołowscy. Goście radiowej Czwórki przybliżyli słuchaczom m.in. ideę zrównoważonego społeczeństwa, omówili ekorozwiązania miejskie w regionie i opowiedzieli o współpracy z instytucjami kultury, w tym o udziale na przykład w OFF Festivalu. POSŁUCHAJ >>>

ZOBACZ TAKŻE "EKOiści". Jak nie marnować żywności? >>>

EKOiści w Katowicach 1200.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ Cykl EKOiści: w Czwórce >>>

O godz. 16.00 rozpoczęły się dwugodzinne ekologiczne warsztaty kolażowania "Co nam zalega?". Prowadzący Paweł Szeibel i Joanna Zdzienicka nie podali uczestnikom gotowej receptury na wykonywanie przydatnych rzeczy, ale… zapraszali do wspólnej zabawy i kreatywnego tworzenia w oparciu o dawne i nowoczesne wizje tego, co brzydkie i ładne, treściwe lub puste. Zachęcali też do rozmowy o upcyclingu i wspomnień o tym, co kiedyś wisiało na ścianie w "dużym" pokoju. Uczestnicy otrzymali obrazy lub reprodukcje z drugiej ręki i dali im nowe życie, tworząc swoje własne dzieło z wykorzystaniem tajników współczesnego kolażu.

funk da system ekoiści 1200.JPG
"EKOiści". Koncert Funk Da System w Czwórce

Akcję o godz. 20.00 zakończył koncert zespołu Funk Da System w klubie Królestwo w ramach audycji "Będzie głośno!" Damiana Sikorskiego. Zanim jednak słuchacze i uczestnicy wydarzenia usłyszeli mogli sporą dawkę funku, soulu i disco z dużą nutą improwizacji w wykonaniu pochodzącej z Górnego Śląska grupy, prowadzący audycję zapytał muzyków m.in. o ekologiczne wątki we współczesnej muzyce i dalsze, artystyczne plany. POSŁUCHAJ >>>

***

Wstęp na warsztaty i koncert bezpłatny! Wejściówki zdobycia na antenie i w mediach społecznościowych Czwórki oraz pod adresem: bedzieglosno@polskieradio.pl.

mat. pras./kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Vienio, Jamiroquai, Brodka, czyli muzyka pro-eko

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2019 14:02
Jednym z przykładów piosenki zaangażowanej w problemy ekologiczne jest "Corner of the Earth” formacji Jamiroquai. Vienio, Brodka czy Bovska także w swoich utworach poruszają tę tematykę. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekowarsztaty, koncerty i spotkania - "EKOiści" w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 08:42
"Naprawianie zamiast kupowania" i "zero waste" to hasła kolejnej odsłony edukacyjno-muzycznego projektu "EKOiści". Tym razem Czwórka zawitała do Krakowa. Były darmowe warsztaty, rozmowy o dobrym gotowaniu i życiu bez plastiku w przyjaznym otoczeniu. Na finał zagrali Szpilersi.  
rozwiń zwiń