"Ciche dni". Zwiewny smutek Kaśki Sochackiej.

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2021 11:00
- Utwór "Wiśnia" zadziałał jak kula śniegowa. Zaczęłam realizować marzenia w przyspieszonym tempie, ale i tak prace nad tą płytą zajęły mi kilka lat - wspomina Kaśka Sochacka. "Ciche dni" - debiutancki krążek artystki - ukazał się 26 marca. 
Okładka płyty Kaśki Sochackiej
Okładka płyty Kaśki SochackiejFoto: mat. promocyjne/Jazzboy Records

Stworzenie tych piosenek kosztowało mnie więcej, ponieważ trzeba było zajrzeć głębiej, mocniej i szczerzej. Jednak po to robi się tę muzkę, żeby ona była szczera i prawdziwa. "Ciche dni" tak właśnie brzmią Kaśka Sochacka

Piosenki, które znalazły się na krążku opowiadają o kolei rzeczy w związku, o pętlach jakie zataczamy, naszych największych obawach, o kryzysach, wątpliwościach i walce z samym sobą. - Mam w sobie różne emocje, więc w tych utworach jest duża doza zwiewnego smutku. Ale mam nadzieję, że słuchacz znajdzie w nich także pokrzepienie, nadzieję - opowiada artystka.

Posłuchaj
09:11 CZWÓRKA Bedzie glosno - sochacka 26^.03.2021.mp3 Kaśka Sochacka o nowej płycie (Będzie głośno!/Czwórka)

Sprawdź także
Klaudia Szafrańska Dominik Malik 1200.JPG
Klaudia Szafrańska: chcę widzieć więcej i czuć mocniej

Za finalny kształt album "Ciche dni" razem z Kaśką odpowiadają: Agata Trafalska  i Olek Świerkot - tandem, który dał się poznać przy debiucie Korteza ("Bumerang") i jego drugiej płycie ("Mój dom"). - I tutaj znów powraca "Wiśnia", przy której rozpoczęłam współpracę z Agatą Trafalską - wspomina rozmówczyni Damiana Sikorskiego. - Dzięki niej pisząc teksty zaczęłam się bardziej otwierać. A w pewnym momencie nawet zamieniać piosenki w wiersze. Pisałam o sobie, o swoich przeżyciach, ale myślę też, że o sprawach uniwersalnych. 

Posłuchaj także:

Najnowszym singlem promującym "Ciche dni" jest piosenka "Boję się o ciebie", którą Kaśka Sochacka nagrała wspólnie z Vito Bambino.

Kaśka Sochacka + Vito Bambino - Boję się o Ciebie / Kaśka Sochacka

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Kaśka Sochacka

Data emisji: 27.03.2021

Godzina emisji: 19.30

kul

Czytaj także

Tony White zagrał w Czwórce - zobacz wideo z koncertu

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 07:11
Tony White w 2020 roku znalazł się wśród najlepszych. Raper i beatmaker został wyróżniony w 4. edycji Czwórkowego konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!". Teraz muzycznie powrócił do naszego studia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pola Chobot i Adam Baran: nowe piosenki to owoce pandemii

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 17:00
Dwa różne charaktery i jeden dziki organizm muzyczny, czyli duet w składzie Pola Chobot i Paweł Baran, szykują się do wydania nowego minialbumu. - Nie lubimy, kiedy piosenki za długo leżą w szufladzie. Nauczeni doświadczeniem od razu dzielimy się nimi ze słuchaczami - tłumaczą muzycy. 
rozwiń zwiń