Spajku/Dziunek na scenie. Zagrali koncert w Czwórce [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 11:20
Spajku to mistrz ceremonii, Dziunek to producent i beatmaker. Duet został wyróżniony w konkursie "Wydaj płytę z Będzie Głośno! i doceniony przez Stowarzyszenie Autorów ZAIKS w kategorii "Najlepsze teksty". Zagrali koncert w Czwórce.
SpajkuDziunek
Spajku/DziunekFoto: Zuza Sosnowska

- "Za świeży skład" jest naszym najlepszym albumem. Jest tam opisany rytuał przejścia od młokosa do człowieka, który wchodzi w dorosłość - mówił w wywiadzie dla Czwórki Dziunek. - Tej płyty trzeba posłuchać od deski do deski, bo zdecydowanie jesteśmy zwolennikami robienia albumów, które mówią całością za siebie i tam to wybrzmiewa - SPRAWDŹ >>>

Posłuchaj
53:15 czwórka będzie głośno 11.06.2021 koncert spajku i dziunek.mp3 Spajku/Dziunek - koncert w Czwórce (Będzie głośno!/Czwórka)

 

Koncerty Czwórki - POSŁUCHAJ >>>

Spajku/Dziunek - koncert w Czwórce/Czwórka

Muzycznym rdzeniem składu jest rap, ale dźwięki sięgają dużo głębiej, tworząc przestrzeń dla nieoczywistych treści. Inspiracje często pochodzą bezpośrednio od zawodowych muzyków zapraszanych do współtworzenia projektu. Wśród nich są im.in. Rasmentalism, Łona i Webber, a także Robert Makłowicz. Zespół również otwiera się na cały świat "gotując" z zagranicznymi MC’s - Brotherman (UK), czy Shno Xavier (USA).

Będzie głośno 5 1200x660.jpg
Wydaj płytę z Będzie Głośno! Zgłoś się do 5. odsłony konkursu!

- "Z

Spajku/Dziunek - Koniec w line-upie (VIDEO) /getupstv

Lata 90. są dla nas rdzeniem, ale czerpiemy inspirację również z innych gatunków muzycznych. W naszych działaniach przebija się dużo jazzu Dziunek

Grając na żywo, zawsze robią to na 100 proc., często poszerzając skład koncertowy o instrumentalistów. Supportowali m.in. Looptroop Rockers w kultowym klubie Fabryka w Krakowie, a także składy: Łona i Webber, Rasmentalism, Pokahontaz i raperów TEDE, Miuosh, czy Zeus. W Czwórce artyści najpierw zagrają, a potem porozmawiają o swojej muzyce i planach na przyszłość z Damianem Sikorskim.

***

Na koncert składu Spajku/Dziunek zaprosiliśmy w piątek (11.06), po godz. 18.00. Audycję "Będzie głośno!" poprowadził Damian Sikorski.

kul/pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka koncert hip-hop

Czytaj także

Szpilersi zagrali w Czwórce. "Był boom i bengers!"

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 19:00
Na naszej scenie hip-hopowy skład Szpilersi promował płytę "Boom Bengers". Ich występ to nagroda za wyróżnienie w konkursie "Wydaj płytę z Będzie głośno!".  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tony White: retransmisja koncertu [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2021 19:05
Zapraszamy na retransmisję koncertu Tony'ego White'a, którego utwór "Nocne zwiedzanie" znalazł się na składance "Będzie Głośno Vol.3".
rozwiń zwiń