Składanka "Będzie głośno!" od Czwórki już jest!

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2021 11:20
W piątek, 28 maja, ukazało się kolejne wydawnictwo Polskiego Radia "Będzie Głośno Vol. 3", będące zbiorem utworów finalistów 4. edycji konkursu radiowej Czwórki "Wydaj płytę z Będzie Głośno". Premierze krążka towarzyszył koncert zespołu N132N4NY.
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: Patryk Grabowski

Bedzie Głośno.JPG
Będzie głośno - zgłoś swój zespół do audycji

Album "Będzie Głośno Vol.3" to zbiór 12 utworów nagranych przez finalistów konkursu Czwórki "Wydaj płytę z Będzie Głośno" w 2020 roku. Do konkursu zgłoszono rekordową liczbę utworów - ponad 3000. - Trudno było wybrać spośród tylu znakomitych debiutujących zespołów kilkanaście kompozycji, które ostatecznie znalazły się na tym albumie. Ten wybór każdego roku jest trudny. "Miłość do muzyki" - te słowa pasują do każdego z tych zespołów, artystów. To, co mieści się na tym krążku, to utwory muzyków, którzy chcą grać, komponować, nie idą na kompromisy, grają prosto z serca. W tej muzyce jest prawda – mówi Damian Sikorski, dziennikarz Czwórki, pomysłodawca i juror konkursu.

Sprawdź >>> co znalazło się na krążku 

Utwory, które znajdują się na albumie, reprezentują najróżniejsze gatunki pochodzące z niezależnych scen. Wachlarz propozycji zaczyna się od spokojnej ballady, przez granie rockowe, po funk, ska i pop, a kończy na rapie. - Chcemy pokazać przekrój muzyczny utalentowanych zespołów, dla których ta płyta ma być przepustką do dalszej działalności, grania koncertów i zaistnienia w radiu - dodaje Damian Sikorski.

 

ZOBACZ WIĘCEJ Koncerty Czwórki >>>

W dniu premiery płyty 28 maja po godz. 18.00 na scenie Czwórki wystąpił hip-hopowy zespół N132N4NY, którego utwór "Dzwonek" znalazł się na składance. Zespół tworzy dwóch Łukaszów, czyli wokalista o ksywie N132N4NY oraz realizator Force. Celem grupy, jest wyrażenie się w sposób artystyczny, dobra zabawa oraz odniesienie sukcesu dzięki pasji. –Jesteśmy jeszcze początkującymi muzykami, ale mamy wielkie ambicje i jeszcze większe chęci dogonienia ich – mówi N132N4NY.

Posłuchaj koncertu N132N4NYego>>>

Posłuchaj:

Źr. Luke USUP Label/N123n4ny - Młode wilki

Do tej pory w ramach audycji i konkursu radiowej Czwórki "Będzie głośno!" ukazało się sześć płyt: Ms. Obsession "Manekin", Marta Zalewska "Marta Zalewska", Sara Kordowska "Wszystko i nic", Myasta "Na dobrym kursie", składanka "Będzie głośno", a także składanka "Będzie głośno Vol.2". Płyty ukazują się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Partnerem konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno" jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS i Stowarzyszenie Autorów Wykonawców STOART.

W czerwcu wystartuje piąta edycja konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno".

mat. pras./kd/pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka rozrywkowa
Czytaj także

Daria Zawiałow: Nowy Jork skradł moje serce i kawałek albumu

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 09:00
W 2019 roku Daria Zawiałow odbyła swoją pierwszą podróż do USA. Nie chciała tam tworzyć, chciała odpocząć. Nie od razu zakochała się w Nowym Jorku, ale gdy wróciła do Polski, poczuła, że tęskni za tym miastem i poświęciła mu część nadchodzącego albumu. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Młoda Kultura. Nowa fala polskiej muzyki online

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 11:33
Młoda Kultura to miejsce spotkań online dla młodych twórców i artystów. W czerwcu odbędą się tam koncerty polskich twórców, a wydarzenie Czwórka objęła swoim patronatem. 
rozwiń zwiń