STOART wspiera artystów i debiutantów w "Wydaj płytę z Będzie głośno!"

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2021 11:36
STOART od 4 lat wraz z Czwórką wspiera muzyków debiutantów, współorganizując konkurs "Wydaj płytę z Będzie głośno!". Jest też organizacją, dzięki której muzycy w niej zrzeszeni mogą spać spokojnie. 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Grafika/Czwórka

Wrona Będzie Głośno - grafika 1200.jpg
Wrona laureatką 5. edycji konkursu "Wydaj Płytę z Będzie Głośno!"

- Związek Artystów Wykonawców STOART to organizacja zbiorowego zarządzania. W imieniu wszystkich zapisanych do nas artystów muzyków zarządzamy prawami do artystycznych wykonań, czyli każdorazowo za każdy utwór, który jest emitowany w rozgłośniach radiowych, telewizjach, w przestrzeni publicznej, artystom należy się wynagrodzenie - mówi Łukasz Gorczyca, przedstawiciel STOART-u, muzyk, artysta. - Trudno by było każdemu indywidualnemu człowiekowi, muzykowi, kontrolować wszelkie wykonania, szczególnie gdy ma ich dużo. To robi za niego STOART - dodaje. 


Posłuchaj
08:33 czwórka będzie głośno 10.09.2021.mp3 Łukasz Gorczyca opowiada jak STOART wspiera artystów (Będzie głośno!/Czwórka)

Związki artystów i wykonawców istnieją na całym świecie. Aktywnie funkcjonują w stu kilkudziesięciu krajach. STOART współpracuje z nimi, dzięki czemu zabezpiecza prawa autorskie polskich artystów również poza granicami kraju. - STOART inkasuje wynagrodzenie i potem je przekazuje artystom - mówi gość Czwórki. - Zgłaszam się do STOART-u i czuję się bezpiecznie, bo moja kompozycja grana w przestrzeni publicznej jest chroniona prawem - dodaje. 

Zobacz:

Gość Damiana Sikorskiego podkreśla, że członkostwo w Związku nic nie kosztuje, a może przynosić profity. - Nasza organizacja ma fundusz socjalny, który pomaga w trudnych sprawach, np. podczas choroby. Można się ubiegać o dodatkowe środki - wyjaśnia Łukasz Gorczyca. - Mamy też fundusz promocyjny, który dofinansowuje takie projekty jak "Wydaj płytę z Będzie głośno!". Dzięki temu wspieramy debiutantów. Angażujemy się w ten projekt i jesteśmy z tego dumni - dodaje. 

Zgłoś się do konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno! 

Lukasz Gorczyca/Gorczyca feat. Krzysztof Chruściel - Dwa życzenia

staszczyk muniek 1200.JPG
Gwiazdy o "Wydaj płytę z Będzie Głośno": naprawdę warto!

STOART dba o ochronę praw do artystycznych wykonań. - To kluczowa instytucja dla artystów wykonawców - podkreśla gość Damiana Sikorskiego. - Zarejestrować można się osobiście, telefonicznie czy internetowo, a niezbędne dokumenty wysłać pocztą. Zgłaszając swój repertuar do tego typu związków, chronimy go, co pomaga w dalszym rozwoju artystycznym. Warto zgłaszać nawet utwory, które nie istnieją jeszcze w przestrzeni publicznej - dodaje. 

***

Tytuł audycji: "Będzie głośno!"

Prowadzący: Damian Sikorski

Data emisji: 10.09.2021

Godzina emisji: 19.10

pj

Czytaj także

Raf Skowroński w poszukiwaniu własnego "ja"

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 09:30
Najpierw była Jóga, z którą wystąpił w jednym z muzycznych talent-show, potem na cztery lata zaszył się w Londynie, gdzie ukończył Middlesex University, a teraz Raf Skowroński w solowym projekcie stworzył nowe piosenki i zgłosił się do 5. odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Teraz Ja!!!". Poznajcie Wronę - artystkę, która wygrała konkurs " Wydaj płytę z Będzie Głośno!"

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 09:00
- Do tej pory jestem oszołomiona i ogromnie się cieszę, że płyta, którą stworzyłam w moim pokoju w trakcie kwarantanny, niedługo będzie mogła ujrzeć światło dzienne - mówi w Czwórce Wrona. Jej solowa kariera rozpoczęła się na początku 2018 roku i doprowadziła do wygranej w 5.odsłonie Czwórkowego konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!". 
rozwiń zwiń