"Teraz Ja!!!". Poznajcie Wronę - artystkę, która wygrała konkurs " Wydaj płytę z Będzie Głośno!"

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 09:00
- Do tej pory jestem oszołomiona i ogromnie się cieszę, że płyta, którą stworzyłam w moim pokoju w trakcie kwarantanny, niedługo będzie mogła ujrzeć światło dzienne - mówi w Czwórce Wrona. Jej solowa kariera rozpoczęła się na początku 2018 roku i doprowadziła do wygranej w 5.odsłonie Czwórkowego konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!". 
Wrona
WronaFoto: Maja Osiecka

Weronika "Wrona" Jasiówka młoda wokalistka, autorka tekstów, producentka oraz perkusistka zwyciężyła w konkursie radiowej Czwórki i rozbiła bank, bo została wyróżniona także za najlepszą muzykę i teksty przez partnera konkursu, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Debiutancki album Wrony, który jest główną nagrodą w konkursie, ukaże się już w listopadzie.

Wrona jest naprawdę niesamowita. Jest artystą, którego szukaliśmy Damian Sikorski

Pomysłodawcą i dobrym duchem konkursu jest gospodarz audycji "Będzie głośno!" Damian Sikorski. W tym roku na jurorów czekało dużo pracy i nie lada wyzwanie - do konkursu zgłoszono blisko 1500 kompozycji, a podjęcie decyzji nie było proste. Wrona zrobiła jednak największe wrażenie. - Szukaliśmy artysty muzyka, którego piosenki są jak ośrodek mowy, które są jak język, klucz do wyrażania emocji i myśli - podkreśla. - To jest ciało. Ciało jest muzyką i duszą, nośnikiem bólu i smutku, a także radości - taka jest właśnie Wrona, która wwierca się w nasze serca i dociera do źródła. Cieszę się bardzo. 


Posłuchaj
25:48 Czwórka/Stacja Kultura - Wrona i Sikorski - wydaj płytę z Będzie Głośno! 30.08.2021.mp3 Rozmowa z Wroną - laureatką 5. edycji konkursu "Wydaj Płytę z Będzie Głośno!" i jego pomysłodawcą Damianem Sikorskim (Stacja Kultura/Czwórka)

 

Jak mówi dziennikarz, teraz zaczyna się czas realizacji pakietu nagród i wytężonej pracy, na który wraz z artystką z niecierpliwością czekają. - Przed nami sesja zdjęciowa Wrony, realizacja teledysku, akcja promocyjna, wydanie płyty listopadzie i koncert premierowy - opowiada. - Jak już wszystko to zostanie zrealizowane, wypromujemy artystkę i pójdzie sobie w świat. Gdy to się zakończy, to wtedy dopiero odetchnę z ulgą. Choć pewnie będę co tydzień wydzwaniał i wypytywał, co dobrego u niej słychać. 

WRONA - TERAZ JA!!! - DEBUT SINGLE (Lyrics Video)

Pandemia wielu osobom sprzyjała i Wrona też świetnie wykorzystała ten czas. W czasie pandemii nauczyła się online produkcji muzycznej. Ponadto występuje w formie solo actu, czyli nagrywa po kolei wszystkie instrumenty, zapętla je i do tego śpiewa! Piosenki nagrywane były w domowych warunkach.

- Pokój nie przypomina studia nagraniowego. Nagrywałam pod kocem, wokale nagrywałam w szafie - opowiada w audycji. - Mam interfejs audio, laptopa i po prostu pokłady samozaparcia. To wystarczyło, żeby ten album wyprodukować. Nie mam wytłumionego pokoju, jest mikrofon, narzucony koc, nagrywam dzień i noc. Tak ten album się urodził.

Zobacz
Wrona Będzie Głośno - grafika 1200.jpg
Weronika "Wrona" Jasiówka laureatką 5. edycji konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!"

WRONA - JAK DEBBIE HARRY デビーハリー (Official Music Video) / WRONA MUSIC


Jestem sama w 100 procentach odpowiedzialna za mój wizerunek. Oprócz muzyki traktuję go jako inną formę ekspresji. Wizerunek jest jednym z moich filarów Wrona

Wrona nie jest debiutantką, jest założycielką rockowego girls bandu Brain’s All Gone, z którym wystąpiła w IV edycji programu "Must Be The Music", docierając do półfinału. Zagrała z nim ponad 200 koncertów w kraju i za granicą, ma duże doświadczenie sceniczne, jak jednak sama mówi, rola, w której teraz występuje, jest dla niej nowa.

- Rynek z roku na rok coraz wyżej podnosi poprzeczkę. Bardzo ciężko jest zabiegać o słuchacza i odbiorcę. Nie wspomnę o takich rzeczach, jak koszty, które często przerastają debiutantów - opowiada. - Jak wymyśliłam sobie i zdecydowałam się na solową karierę, to musiałam sobie uświadomić, że zaczynam totalnie od zera. Bo to jest praca na inny pseudonim, inna muzyka, granie koncertów od zera i zupełnie inna grupa odbiorców. Trochę jestem więc debiutantką, bo to jest zupełnie inny projekt i nie ma co o sobie mówić więcej niż potrzeba. Debiutant to jest to, jak można mnie określić na ten moment.

Jak wyobraża sobie swoją karierę? - Chciałabym koncertować najwięcej jak się da. W przyszłości stworzyć anglojęzyczną płytę i zawędrować gdzieś za granicę. Szlaki już są przetarte. Jeszcze jak się podszkolę w produkcji, to może popisać utwory z innymi artystami, wejść w jakieś współprace. Na pewno chcę być w muzie i dawać dużo koncertów - to daje mi największego kopa. To jest coś, co kocham i tak bym chciała żyć już zawsze.

W konkursie "Wydaj płytę z Będzie Głośno" przez Czwórkę zostali również wyróżnieni Tragarze - projekt, który debiutował pod koniec 2017 roku, grając muzykę z pogranicza hip-hopu, funky i reggae tworzony przez szczecińskich muzyków.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Wrona (laureatka 5. edycji Konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!"), Damian Sikorski (dziennikarz muzyczny, pomysłodawca konkursu)

Data emisji: 30.08.2021

Godzina emisji: 11.15

aw/kul/pj

Czytaj także

Michał "Majki" Kowalski w kapitule Nieprzeciętnych

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 22:10
Michał "Majki" Kowalski, multiinstrumentalista, współzałożyciel grupy Myasta, która zwyciężyła w czwartej edycji konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno" opowiada o byciu jurorem. W tym roku zasiada w kapitule plebiscytu Nieprzeciętni.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gdy trafisz na składankę "Będzie głośno"...

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 11:21
Przed nami ostatni tydzień zgłoszeń do Czwórkowego, flagowego konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno". Damian Sikorski, jak co roku, zaprasza debiutantów, a Ula Kaczyńska sprawdza, co dzieje się u tych artystów, których utwory znalazły się już na składance "Będzie głośno", która od lat towarzyszy konkursowi. 
rozwiń zwiń