Aleksander Rutkowski. Reżyser, który "nakręcił" Wronę

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 20:45
- Wrona jest control freakiem, więc każdą scenę klipu musieliśmy szczegółowo przegadać. Kiedy rozpoczęliśmy zdjęcia, dałem sobie czas, żeby dostosować mój styl do jej flow. I w pewnym momencie byłem nawet bardziej Wroną niż sobą samym - śmieje się Aleksander Rutkowski, twórca teledysku dla Weroniki Jasiówki. 
Kadr z teledysku Wrony
Kadr z teledysku WronyFoto: mat. promocyjne/Czwórka

Zobacz
wrona będzie głośno 1200 c jpg.jpg
Kolorowy wulkan. O wizerunku scenicznym Wrony

Weronika "Wrona" Jasiówka jest laureatką 5. odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!". Utwór, do którego teledysk nakręcił gość Czwórki, będzie premierową zapowiedzią debiutanckiej płyty artystki. - Kiedy pierwszy raz posłuchałem tego numeru, wiedziałem, że piosenka zostanie ze mną na dłużej. Potrzebowałem czasu, żeby dobrze zrozumieć jej przekaz - wspomina. - Wrona nie lubi dosłowności, zwłaszcza w przekazywaniu emocji. Pracowałem trochę pod jej dyktando. Mieliśmy wspólną wizję, ale realizowałem ją, podążając za sugestiami artystki.

Posłuchaj
09:03 CZWÓRKA Bedzie glosno - wrona klip 15.10.2021.mp3 Muzyka w obrazku - rozmowa z Aleksandrem Rutkowskim, reżyserem teledysku Wrony (Będzie głośno!/Czwórka)
 

Wrona ma dwie twarze. Sceniczną i taką "po godzinach". Żadna z nich nie jest jednak kreacją, tylko Wroną w dwóch odsłonach Aleksander Rutkowski 

Aleksander Rutkowski kieruje także domem produkcyjnym, który od wielu lat kreuje ciekawe formy audiowizualne na potrzeby m.in. kampanii reklamowych. - Teledysk Wrony to mój pierwszy klip, ale bardzo cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tym projekcie - przyznaje gość Czwórki. - Weronika pokazuje świat, tak jak mniej więcej wygląda on z perspektywy freelancera, czyli kogoś takiego jak ja. Czasami jest kolorowo, czasami ponuro. Ale dużo zależy od nas samych, jak to będziemy postrzegali - dodaje.

Wrona zwyciężyła 5. edycję konkursu "Wydaj Płytę z Będzie Głośno!" Wrona zwyciężyła 5. edycję konkursu "Wydaj Płytę z Będzie Głośno!"

Posłuchaj także
wrona będzie głośno 1200 e jpg.jpg
Wrona: chcę spełniać oczekiwania, ale swoje, nie innych

Debiutancki album Wrony ukaże się w listopadzie. Wtedy też poznamy efekty pracy artystki i Aleksandra Rutkowskiego. - Niewiele mogę zdradzić, ale klip utrzymany jest w undergroundowym klimacie i futurystycznej estetyce. Sporo będzie gry świateł, ale to wszystko w dość mrocznej konwencji - zapowiada reżyser. 

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Aleksander Rutkowski (dyrektor AFMOVIES, reżyser teledysku do singlowej piosenki Wrony)

Data emisji: 15.10.2021

Godzina emisji: 19.15

kul

Czytaj także

"The Best of Będzie Głośno!" - winylowy prezent na pięciolecie

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 06:00
Czwórkowa audycja "Będzie głośno!", która obchodzi w tym roku pięciolecie, doczekała się własnego, czarnego krążka! Do sprzedaży trafił winyl "The Best of Będzie Głośno!". Znalazły się na nim utwory zwycięzców poprzednich edycji konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!", a także innych debiutantów. Czwórka na cały październik przygotowała szereg audycji specjalnych wokół płyty oraz projektu "Będzie głośno!".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Spajku i Dziunek promują winyl Czwórki. "Celebrujemy czarne złoto"

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 18:20
Z okazji 5-lecia audycji "Będzie głośno!" wydaliśmy dla Was płytę winylową z dobrą, polską muzyką. "The Best of Będzie Głośno!" to zebrane na dwóch krążkach utwory zwycięzców i uczestników konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!". Wśród nich numer duetu Spajku/Dziunek. 
rozwiń zwiń