Wszyscy śpiewają. Skytruck o płycie "Lot na Marsa"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2022 12:00
Członkowie Skytruck pragną, by rock na nowo rozkwitał w polskiej przestrzeni muzycznej. - Gramy space rocka i wszyscy śpiewamy. W ten sposób kontynuujemy rockowe tradycje sprzed lat - opowiadają muzycy.  
Zespół Skytruck.
Zespół Skytruck.Foto: mat. promocyjne

"Odwołujemy się do nastoletnich fascynacji"

Zespół tworzą: Tomek Boruch, Jakub Szulc, Przemek Mike Pajdak, Mateusz Śliwa i Konrad Kubalski. W tym składzie tworzą piosenki Skytruck pobudzając słuchacza do ciekawych przemyśleń, w sprawny sposób łącząc przebojowość i rockowy charakter. - U nas każdy słucha czegoś innego i ciągnie w swoją stronę, co wnosi pewną świeżość. Ja na przykład lubię brudne, punkowe granie - mówi Kuba Szulc. - Ale po odsłuchaniu całej płyty już wiemy, że wyszły z nas nastoletnie fascynacje - dodaje Mateusz Śliwa.   

"To prawdziwy space rock"

W 2020 roku zespół wydał EP-kę "Środek ciężkości", teraz ukazał się ich płyta długogrająca - "Lot na Marsa". - Album po brzegi wypełniony jest słuszną dawką gitarowych riffów potężnych jak grawitacja Jowisza, partiami perkusji naładowanymi energią niczym rozbłyski słoneczne i basu brzmiącego jak silniki wahadłowca. To prawdziwy space rock - deklarują goście Damiana Sikorskiego. - Tomek Boruch narzucił ostre tempo nagrywania, więc nie zwlekaliśmy z debiutem przez kilka lat. Paliwo rakietowe i ekspresja zostały zachowane, dlatego te numery są czasami szalone, bo nie zdążyliśmy ich zepsuć dopieszczaniem - śmieje się Przemek Pajdak.  

Piosenki na nowej płycie opowiadają o dobrych i złych stronach egzystencji we współczesnym świecie, w oparciu o myśl, że można byłoby porzucić to wszystko i zamieszkać na Marsie.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Skytruck (@skytruckmusic)

Skytruck - Lot na Marsa (official video) | Skytruck

"Lot na Marsa". Płyta jak bilet w jedną stronę

- Przez całą tą podróż mieliśmy nieco więcej czasu, niż na Ziemi, na zastanowienie się za czym tęsknimy, od czego uciekamy… Ale też na mnożenie marzeń i wizji, powodów dla naszej wyprawy. Czy na nowej planecie jest dla nas coś więcej niż ceglasty pył? Może nawet nie chodzi o znalezienie czegoś na zewnątrz, możliwe, że znajdziemy coś znacznie więcej, może chodzi o znalezienie czegoś nowego w nas - dodaje Pajdak.

Posłuchaj
50:37 2022_06_17 18_04_46_PR4_Bedzie_glosno.mp3 Skytruck o tradycji rockowego grania i płycie "Lot na Marsa" (Będzie głośno!/Czwórka)

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: gitarzysta Jakub Szulc, basista Mateusz Śliwa i wokalista Przemek Mike Pajdak (zespół Skytruck)

Data emisji: 17.06.2022

Godzina emisji: 18.15

kul

Czytaj także

Anieli - nieoczywisty debiut po Firebirds i Hey

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2022 21:23
Joanna Prykowska i Paweł Krawczyk od ponad 25 lat trafiają ze swoją muzyką do serc słuchaczy, jednak drogi obojga artystów przebiegały zupełnie inaczej. Dziś, jako duet Anieli, wydają singiel "Jaśniejąca", a w teledysku do tego utworu pojawi się Kasia Nosowska. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Winylowe białe kruki - "Love" Edyty Bartosiewicz w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2022 22:35
W cyklu "Białe kruki" Damian Sikorski opowiada o najcenniejszych wydaniach płytowych. Tym razem bohaterem audycji jest album "Love" - pierwszy solowy krążek Edyty Bartosiewicz. - Artystka była uważana za najlepszą tekściarkę lat 90. i do dziś uważam, że jej pióro jest wyjątkowe - mówi dziennikarz.  
rozwiń zwiń