Świadectwo dojrzałości. Koko die o płycie "Some of Your Pain"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2023 10:40
- Wydaje mi się, że w życiu każdego twórcy następuje moment, w którym czuję, że poziom zaufania do samego siebie i poziom umiejętności pozwalają mu robić rzeczy, z których będzie dumny nawet kilka lat po ich wydaniu. I tak jest w przypadku płyty "Some of Your Pain" - opowiada koko die. 
Koko die znany z jest m.in. z projektów Clock Machine oraz Ars Latrans Orchestra.
Koko die znany z jest m.in. z projektów Clock Machine oraz Ars Latrans Orchestra. Foto: Krzysztof Powierża/Fonobo Label

Konrad Nikiel pochodzi z Krakowa i jest multiinstrumentalistą, wokalistą i songwriterem. Gra na gitarze w zespole Clock Machine i współtworzy projekt Ars Latrans Orchestra. W solowej odsłonie - jako koko die - porusza się między hipnotyzującymi rytmami, pływającymi harmoniami i czułymi, soulowymi melodiami, które łączą się ze sobą, żeby poruszyć biodra, serce i umysł słuchacza.

Zadebiutował w 2020 roku albumem "Imiona". Już wtedy dał się poznać jako twórca muzyki będącej marzycielską mieszanką melancholii i tęsknoty. Najnowsza płyta koko die - "Some of Your Pain" - jest najbardziej osobistym wydawnictwem w jego dotychczasowym dorobku. - Ta płyta to zapis ostatnich kilku lat życia mojego i moich bliskich, bo w piosenkach odnoszę się nie tylko do swoich doświadczeń, ale też do przeżyć innych - wyjaśnia gość Czwórki. Konrad Nikiel skomponował muzykę i napisał teksty do wszystkich utworów. Ich bohaterem uczynił współczesnego człowieka, który żyjące na pograniczu różnych kultur i religii, nowoczesności i tradycji. - To osoba zagubiona pośród presji społecznych i nauki zderzającej się z teoriami spiskowymi, która mimo wszystko próbuje realizować swoje prawdziwe pragnienia - opowiada. - Zdaję sobie sprawę, że nagrałem płytę refleksyjną, która ma skłaniać do myślenia. Ale też wiem, że są słuchacze, którym podoba się taka muzyka i którzy będą chcieli wybrać się ze mną w taką podróż.

Sprawdź też:

koko die - Feel It's Over ft. Luminari Eleven (Official Video) | koko die

Album "Some of Your Pain" jest efektem współpracy koko die  z producentem Ignacym Matuszewskim. Płyta ukazała się 13 marca 2023 i tego dnia artysta odwiedził też studio Czwórki. - Wydanie płyty, z której sam twórca nie jest zadowolony, uważam za kiepski pomysł. Długo pracowaliśmy nad tym materiałem i daliśmy sobie na tyle dużo czasu, żeby móc się do niego zdystansować, zanim go wypuścimy. Dziś mam poczucie, że osiągnąłem taki poziom w muzyce, poniżej którego już nie zejdę - dodaje koko die.    

Posłuchaj
58:00 2023_03_17 19_02_19_PR4_Bedzie_glosno.mp3 Koko die o płycie "Some of Your Pain" (Będzie głośno!/Czwórka)

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Konrad Nikiel (koko die)

Data emisji: 17.03.2023

Godzina emisji: 19.15

kul

Czytaj także

Tynsky. Debiutant z Polski na Time Square i w "Rolling Stone"

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2022 10:40
Alternatywna, ale każdy może się nią utożsamić - tak o swojej muzyce mówi Tynsky. Na koniec roku artysta wydał na winylu album "See what’s on my mind - the EP". - Jest to ważna płyta, która przedstawia różne etapy mojego życia - opowiada muzyk.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ola Cieślak i Bartosz Weber: DOM już nie jest projektem, tylko zespołem

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2023 17:50
Nasz zespół tworzą ludzie, którzy się lubią i lubią ze sobą grać - mówi autor muzyki Bartosz Weber. - Mam nadzieję, że nasz "DOM" nie jest jednorazowy, że powstanie więcej niż te dziewięć piosenek - dodaje autorka tekstów Ola Cieślak. 
rozwiń zwiń