Wiktor Dyduła: "Pal licho!" to tytuł, który oddaje pierwiastek mojej codzienności

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2023 19:30
Właśnie ukazała się debiutancka płyta Wiktora Dyduły "Pal licho!". Artysta w dniu premiery odwiedził studio Czwórki. - To jest szok. Nie mogę uwierzyć, że ją widzę - mówi artysta. - Album co prawda dopiero się ukazał, a ja już się zabieram do pracy nad kolejnym krążkiem.
Wiktor Dyduła i Damian Sikorski
Wiktor Dyduła i Damian Sikorski Foto: Czwórka

Wiktor zawsze chciał być muzykiem. Był śpiewającym kelnerem, brał udział w talent show, dzięki którym dał się poznać szerszej publiczności. Kontakty tam zdobyte zaprocentowały, bo właśnie ukazała się jego debiutancka płyta "Pal licho!". Skąd jej tytuł?


Lubię staroświeckie zwroty

- Bardzo mi się podoba to staroświeckie stwierdzenie. Uważam, że mamy wiele takich pięknych słów czy stwierdzeń w polskim języku, których już nie używamy - opowiada Wiktor Dyduła. - Ja często je stosuję i to jest dosyć śmieszne. "Pal licho" pasowało do wszystkich moich doświadczeń, które były moim udziałem - czy to szczęśliwych czy tych bardziej smutnych. Ich odzwierciedlenie można także znaleźć w moich tekstach. 

Do współpracy, artysta zaprosił gości, na płycie wraz z Wiktorem zaśpiewała między innymi Natalia Grosiak. - Natalia jest świetną tekściarką, więc dałem jej wolną rękę jeśli o chodzi o dokonywanie zmian w tekście piosenki, którą śpiewa - opowiada rozmówca Damiana Sikorskiego. - Ucieszyłem się, gdy powiedziała, że tekst jest super i nie będzie go ruszać. Cieszę się też, że zechciała zaśpiewać "Ostatnie takie słońce". Poczułem się naprawdę wyróżniony.

Na płycie znalazło się trzynaście kompozycji, wszystkie, z wyjątkiem jednej, są autorstwa Wiktora. Singlem "Dobrze wiesz, że tęsknię", artysta otworzył sobie drzwi do rozgłośni radiowych i serc słuchaczy. Kompozycje są pełne energii i charakterystycznego dystansu do siebie i świata. To znak rozpoznawczy Wiktora, który w całej swojej okazałości ujawnił się w piosence "Koło fortuny".


Wiktor Dyduła - Pal Licho!

Premierę płyty poprzedził koncert w warszawskim klubie Niebo. - Myślę, że był udany. Teraz ukazuje się moja debiutancka płyta, coś nad czym pracowałem długi czas, ale już się zabieram do kolejnej pracy - zdradza gość audycji. - Gotowe są pierwsze demówki, pomysły czy frazy zapisywane w notatniku. Także mam nadzieję, że też nie spocznę na laurach.

Przed artystą intensywna kampania promocyjna i liczne koncerty. - Na razie chcemy grać jak najwięcej koncertów, tak, żeby materiał z tej płyty mogło usłyszeć jak najwięcej osób - tłumaczy Wiktor Dyduła. - Ale też nie chcemy zwalniać tempa i równocześnie powstaje dużo utworów. Jestem też otwarty także na wszelkie kolaboracje artystyczne i nowe projekty.


Posłuchaj
55:33 2023_03_17 18_04_29_PR4_Bedzie_glosno.mp3 Będzie głośno! 17 marca godz. 18:04

 


***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Wiktor Dyduła

Data emisji: 17.03.2023

Godzina emisji: 18.15

aw/mat.pras.

Czytaj także

Mateusz Krautwurst: mam jeszcze wiele do powiedzenia jako artysta

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2023 09:10
Wokalista, znany widzom m.in. z pierwszej edycji "The Voice of Poland" i licznych talent show, teraz realizuje się głównie jako producent muzyczny. Przygotowuje się także do ważnej życiowej roli i ma swoje artystyczne plany.
rozwiń zwiń
Czytaj także

15 lat w trasie koncertowej. "W tej pracy trzeba lubić ludzi"

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2023 14:25
- Po prostu kocham swoją pracę i życie w trasie - opowiadał Bartek "Borówka" Borowicz, realizator dźwięku i organizator tras koncertowych niszowych kapel. Gość Czwórki wydał książkę o swojej pracy i doświadczeniach. 
rozwiń zwiń