"Sense of Space" wraca z "Polotem"

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 13:17
- Jestem fanem pewnego typu połączeń, gdy dwa oddzielne dzieła sztuki w pewnym stopniu się zazębiają - mówi Konrad Nikiel, basista Clock Machine, o singlu "Sence od Space", utworze promujący film "Polot". - To pokazuje, że jako ludzie, jako twórcy mamy uniwersalne przemyślenia - dodaje. 
Clock Machine
Clock MachineFoto: mat. promocyjne/Agora

Singiel "Sense od Space" nie tylko promuje film "Polot", a jest też singlem zapowiadającym nowe dwupłytowe wydanie albumu, na winylu. - Film dał nowe życie utworowi "Sence of spade" - tak to odbieram - mówi Konrad Nikiel. - Przy okazji nasza piosenka jest w stanie sprowadzić nowych widzów do kin i nadać nowego kontekstu filmowi, zgrało się to też z wydaniem winyla - dodaje. 

Posłuchaj
54:55 2020_09_09 09_05_05_PR4_Wszystko_gra.mp3 O nowym singlu Clock Machine "Sense of Space" i swojej solowej płycie "Imiona" opowiada Konrad Nikiel - basista zespołu Clock Machine (Wszystko gra/Czwórka)


"Prognozy" na winylu ukazują się w podwójnym wydaniu. - Całość jest ułożona w trochę inny sposób niż na płycie CD. Podzieliliśmy piosenki w troszkę innym klimacie - mówi muzyk. - Ludzie słuchający płyt odczują tę różnicę. Samo wydanie wygląda imponująco. Za kolorystykę odpowiada Mateusz Glinka, jest ona bardzo ciekawa, nawiązuje do kolorystyki samej okładki - dodaje. 

Clock Machine/Clock Machine – Sense of Space (z filmu „Polot”)

Na albumie Clock Machine pojawia się dużo pytań o relacje międzyludzkie. To coś co łączy album z filmem "Polot". - Ten obraz filmowy traktuje o relacjach międzyludzkich, w tle jest wątek awiacyjny, a w awiacji chodzi o poczucie przestrzeni, myślę, że to współgra z utworem "Sence od spades" - podkreśla gość Damiana Sikorskiego. 


Clock Machine/Clock Machine - Prognozy (Official Video)

Muzycy Clock Machine angażują się w wiele innych projektów. Konrad Nikiel, jako koko die, również wydał swój solowy album: "Imiona". - To rozliczenie z przeszłością, album zamyka pewien rozdział mojej twórczości, w moim życiu, ale też otwiera - podkreśla muzyk. - To wchodzenie w lepsze. 

Konrad Nikiel związany jest z wieloma muzycznymi projektami, podkreśla jednak, że o muzyce nie myśli jedynie zawodowo. Przypomina czasy, gdy ludzie wracając z pracy w muzyce odnajdowali ukojenie. 

koko die/koko die - Wino w Krew (Official Video)

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Konrad Nikiel (basista zespołu Clock Machine)

Data emisji: 09.09.2020

Godzina emisji: 9.05

pj

Czytaj także

Krzysztof Zalewski zapowiada "Zabawę". Nowa płyta już we wrześniu

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2020 16:50
- Od zawsze podróżuję po gatunkach, bo nie mam chyba na tyle cierpliwości, żeby trzymać się w jednej ramie przez 12 piosenek. Niektóre utwory będą rockowe, inne taneczne, jeszcze inne utrzymane w klimacie Toma Waitsa, ale faktycznie na "Zabawie" sporo będzie instrumentów klawiszowych - przyznaje Krzysztof Zalewski. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Biblioteka Muzyka. Wojciech Mazolewski czyta o muzykach i Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2020 17:07
Muzyka Wojtka Mazolewskiego jest jednym z najlepszych polskich towarów eksportowych. Gra on na całym świecie, a w podróży czyta, głównie o muzykach. 
rozwiń zwiń