Błażej Król od czwartku "w każdym polskim domu"

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2023 18:40
W czwartek 9 lutego ukaże się nowy album Błażeja Króla "W każdym (polskim) domu". Dzień przed premierą artysta będzie gościem Czwórki.  
Błażej Król i Iwona Król świętują 10-lecie małżeństwa.
Błażej Król i Iwona Król świętują 10-lecie małżeństwa.Foto: Kamil Jasieński/Czwórka

W ramach promocji płyty Błażej wciela się w rolę tajemniczego "everymana", który pojawia się w różnych sytuacjach domowych i rodzinnych, oferując swoją obecność i wsparcie. Wprowadzenie do świata tej postaci fani mogli zobaczyć przy okazji premiery "Miałem już nie tańczyć". Kolejnym singlem zapowiadającym to wydawnictwo była piosenka "10 lat", utwór powstał z okazji 10. rocznicy ślubu Błażeja Króla i Iwony Król. - Powtarzam to na każdym koncercie, że wytrzymać z takim knurem jak ja to jest prawdziwie wyzwanie. A Iwonie udaje się to już od dekady - mówił w Czwórce artysta. - Zaczęło się od bycia słuchaczem, potem recenzentem, potem zaczęliśmy razem pracować nad muzyką, aż wreszcie stanęłam obok Błażeja na scenie. Najpierw w projekcie Lauda, potem jako Kobieta z Wydm - wspominała Iwona Król.

Ostatnią płytą Króla był wydany w ubiegłym roku album "Dziękuję". Już wtedy artysta przyznał w Czwórce: "Król to już nie jest zespół, tylko duet, który tworzymy Iwona i ja. I cieszę się, że w tej muzycznej rozmowie moja żona zabiera coraz częściej głos. Że coraz głośniej słychać ją w naszym królestwie". O najnowszym krążku zarówno Błażej, jak i Iwona mówią, że jest im najbliższy, nie tylko dlatego, że najnowszy. Album "W każdym (polskim) domu" ukaże się 9 lutego - w dniu urodzin Błażeja Króla.

Błażej Król, Michał Kush - Miałem już nie tańczyć (Official Video) | Błażej Król

***

Na "Muzyczny lunch" - w środę (8.02) o godz. 13.00 - zaprasza Ula Kaczyńska.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka Alternatywa
Czytaj także

Piotr Zioła o płycie "Wariat": nauczyłem się mówić o sobie

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2022 13:30
- Nauczyłem się mówić o sobie, więc "Wariat" jest bardziej osobisty niż debiutancki album. Nie chcę umniejszać "Revolving Door", ale teraz chciałem zrobić coś więcej, niż tylko zaśpiewać ładne piosenki - opowiada Piotr Zioła. - Chciałem opowiedzieć ważną dla mnie historię. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Roztańczony "Renesans". Bela Komoszyńska o nowej płycie Sorry Boys

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2022 13:40
- Choć często słyszę to określenie, to sama nie myślę o "Renesansie" jak o płycie rockowej - przyznaje Bela Komoszyńska z zespołu Sorry Boys. - Oczywiście są tu piękne gitary Tomka Dąbrowskiego i Piotra Blaka, ale też przy tych piosenkach chce mi się tańczyć.
rozwiń zwiń