"Pozdromantyzm EP" i "Róża" na wiosenne dni. Nowe wydawnictwa od sedguy'a i Rozen

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2024 15:23
"Będzie głośno" odwiedzą sedguy i Rozen. To muzyczne zaproszenia w wiosenny świat. Muzycy w studiu opowiedzą o swoich projektach. 
W Będzie głośno nie zabraknie muzycznych nowości
W "Będzie głośno" nie zabraknie muzycznych nowościFoto: Shutterstock/Halfpoint


Co zrobić, aby początek wiosny smakował jeszcze lepiej? sedguy ma na to sposób - wystarczy doprawić go świeżutką EPką "Pozdromantyzm EP"! Słodko - kwaśno - słono - gorzki - te słowa idealnie opisują mini-album w całości skomponowany i wyprodukowany przez artystę.

"Pozdromantyzm EP" to 4-utworowe wydawnictwo, która jest charakterystycznym dla sedguya połączeniem popu z elementami elektroniki. I choć każdy numer opowiada odrębną historię, całość jest idealnie zaplanowaną i skomponowaną muzyczną ucztą. O tej uczcie sedguy opowie w "Będzie głośno" tuż po 20.

Po 21.00 spotkamy się z zespołem Rozen, jednym z najciekawszych najciekawszych młodych zespołów polskiej sceny muzycznej. Artyści dzielą się długo wyczekiwanym albumem. Materiał promuje numer "Letniaczek", który powstał we współpracy z Belą Komoszyńską.

"Róża" - drugi studyjny album zespołu Rozen, to muzyczna podróż przez świat skomplikowanych relacji i nostalgicznych wspomnień. Nowa płyta zespołu jest fabularną opowieścią o tęsknocie za tym co było i za tym co być mogło. Z każdym utworem odkrywamy kolejne szczegóły poruszającej historii dwójki bohaterów, którzy po latach ponownie spotykają się w malowniczej polskiej wsi. To wielowarstwowa opowieść o próbie powrotu do świata, który nie stanął w miejscu i ucieczki ze świata, który się zatrzymał. Ale przede wszystkim, jak wszystkie dobre historie, to historia o miłości - komentuje Andrzej Rozen - lider i wokalista grupy.

***

Audycja "Będzie głośno" to miejsce, w którym młodzi muzycy mają głos. Pod tym hasłem Czwórka promuje młodych, zdolnych, polskich muzyków niemających jeszcze kontraktu z żadną wytwórnią. Jest to program, który umożliwia nieznanym muzykom bezpośredni kontakt z radiem, a poprzez audycję pod tytułem "Będzie Głośno!" i listę przebojów dociera do słuchaczy. Aby znaleźć się w audycji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie radiowej Czwórki. Zespoły, które zgłaszają się do programu, zapraszane są do audycji na żywo, mają okazję zaprezentować się słuchaczom zarówno w rozmowie, jak i mini koncercie akustycznym. Lista przebojów Będzie Głośno! zamieszczona jest na stronie internetowej Czwórki. Słuchacze mogą oddawać głosy na zespół, który przypadnie im do gustu, a przede wszystkim codziennie mają dostęp do playlisty z młodymi artystami. Utwory te są emitowane podczas audycji, co jest niezwykłe biorąc pod uwagę fakt, jak trudno jest młodym muzykom przebić się w rozgłośniach radiowych ze swoją twórczością.

***

Na audycję "Będzie głośno!" zapraszamy w piątek (08.03) o godz. 20.00. Program poprowadzi Damian Sikorski.

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA
Czytaj także

Jakub Skorupa: jestem z Polski i piszę o tym, co widzę i czuję

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2024 18:30
- Dzień dobry, jestem z Polski - śpiewa Jakub Skorupa w piosence, która zapowiada jego drugi album. - Nowe piosenki miałem gotowe już w dniu premiery "Zeszytu pierwszego". Stworzyłem je, kiedy zdałem sobie sprawę, że nie jestem artystą, który pisze tylko do szuflady - mówi gość Czwórki. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Niemoc przed premierą. O singlu "Aureola" i trasie Niemoc RMX

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2024 06:50
W tym wyjątkowym dniu na dłuższy niż zwykle, bo dwugodzinny "Muzyczny Lunch" zapraszają  Adam Smolarek i goście programu zespół Niemoc.
rozwiń zwiń