Mery Spolsky - retransmisja koncertu w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 17:40
Mery Spolsky pisze teksty, zamienia je w piosenki i prowokuje... głównie do myślenia. Dziś od godz. 19.00 przypominamy koncert artystki, który odbył się przy okazji wydania jej debiutanckiej płyty w 2017 roku.
Mery Spolsky
Mery SpolskyFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

Koncertu Mery Spolsky posłuchaj TUTAJ

Zobacz
spolsky wieniawa kłusowski fot Filip Trzaskowcki 1200.jpg
Mery Spolsky i Arek Kłusowski lepią pierogi i śpiewają o świętach

Mery Spolsky sama pisze teksty, komponuje, aranżuje i produkuje muzykę, gra na gitarze, czasem na klawiszach, a także projektuje ubrania. Stylizacje Mery Spolsky to nieodłączny element jej występów. W kolekcjach występują zawsze trzy kolory: czarny, biały i czerwony.

Zobacz także:

Jej debiutancki krążek nosił tytuł "Miło Było Pana Poznać" i ukazał się nakładem wytwórni Kayax. We wrześniu 2019 roku, po dwóch latach od debiutu Mary Spolsky powróciła z nowym albumem "Dekalog Spolsky". To 10 zasad wokalistki przedstawionych w 10 piosenkach. Tłumaczy jak polubić siebie, nie przejmować dodatkowymi centymetrami i jak zadbać o swoją głowę. Płyta "Dekalog Spolsky", tuż po premierze, został "Płytą tygodnia" w Czwórce. ZOBACZ WIĘCEJ >>>

Gościem pierwszej godziny audycji będzie Diuli. Martyna Pawłowska jest ćwierćfinalistką ósmej edycji programu The Voice of Poland, gdzie brawurowo wykonała m.in. piosenki "Gołębi puch" Lombardu i "What About Us?" z repertuaru Pink. Wokalistka pochodzi z Biskupca, a teraz intensywnie pracuje z zespołem Diuli nad premierowym albumem.  

W programie porozmawiamy również z zespołem Sonbird i Natalią Zastępą w dniu premiery ich wspólnego singla zatytułowanego "Mantry".

***

Na audycję z cyklu "Będzie głośno" w piątek (08.01) po godzinie 18.05 zaprasza Damian Sikorski.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka rozrywkowa
Czytaj także

"Był sobie numer". Jak powstał kawałek "Zanim pójdę" Happysad?

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2020 14:40
W każdy czwartek w "Muzycznym Lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki współczesnej. Tym razem Maciek Szajkowski prześledził historię powstania utworu "Zanim pójdę" grupy Happysad. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Beastie Boys - jak krążkiem "Paul's Boutique" zrobili rewolucję

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 12:21
Przyszedł czas na Beastie Boys z krążkiem "Paul's Boutique". Przez całe ferie, codziennie od poniedziałku do czwartku, wraz z Norbertem Borzymem, poznajemy historie najciekawszych numerów i albumów, które zmieniły oblicze światowej muzyki. Czas 
rozwiń zwiń