"Piosenki, których nikt nie chciał". Rubens o debiutanckiej płycie

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2022 20:00
W branży muzycznej działa od lat, ale dopiero teraz mówi, że „jest na swoim”. Właśnie ukazała się jego debiutancka płyta. "Piosenki, których nikt nie chciał" to 12 numerów zaśpiewanych po polsku i zagranych na światowym poziomie. 
Rubens
RubensFoto: Karol Gustavv/mat. pras./Sony Music Polska

"Czuję dreszcze, kiedy mówię, że to moja debiutancka płyta"

Przez wiele lat Piotr "Rubens" Rubik był gitarzystą zespołu LemON. Współpracował przy powstawaniu płyt Mroza, Wojtka Mazolewskiego, Johna Portera i Darii Zawiałow, którą wspiera także na koncertach. Podczas pandemii, gdy wstrzymano koncerty, Rubens zaszył się w domu i zaczął tworzyć piosenki na własne konto. Jak sam mówi, była to dla niego forma terapii oraz zabicia wolnego czasu. Jak przyznaje artysta, moment, w którym dostał do ręki swój pierwszy długogrający album, był niemalże mistyczny i że do dziś czuje dreszcze, kiedy mówi "moja debiutancka płyta". - Wzruszyłem się, bo oto trzymałem w rękach efekt mojej całej artystycznej drogi - wspomina gość Czwórki. - I wcale się nie wstydzę tych emocji.

"Dotarłem na front sceny i dobrze czuję się w tym miejscu"

Krążek "Piosenki, których nikt nie chciał" zawiera dwanaście autorskich, intymnych utworów. Rubens napisał, skomponował i wyprodukował każdy z nich. Sam też nagrał każdą partię instrumentalną, z wyjątkiem bębnów. To materiał będący zapisem przeżyć artysty, z naleciałościami brzmień takich zespołów jak Arctic Monkeys, Tame Impala czy Radiohead. - Przez długi czas dobrze czułem się na drugiej linii frontu z innymi muzykami, ale potem zacząłem "rozpychać się" i szukać nowych środków wyrazu. Najpierw myślałem, żeby zrobić płytę producencką, ale odłożyłem ten projekt. Zacząłem śpiewać i utorowałem sobie drogę na front sceny - śmieje się Rubens. - Mam wrażenie, że od początku podświadomie wędrowałem do miejsca, w którym jestem teraz.  

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Rubens (@rubens____)

Posłuchaj
48:31 2022_11_04 18_04_49_PR4_Bedzie_glosno.mp3 Rubens zadebiutował "Piosenkami, których nikt nie chciał". jaka jest solowa płyta artysty? (Będzie głośno!/Czwórka) 

Rubens z zespołem Ostatni Dzień Lata

Swój pierwszy, solowy koncert artysta zagrał na Stadionie Śląskim przed ponad sześćdziesięciotysięczną publicznością, jako support Dawida Podsiadło. Na początku 2023 roku ruszy we własną trasę koncertową, w której towarzyszyć mu będą muzycy z zespołu Ostatni Dzień Lata. - Chłopaki grają idealnie, czują moje piosenki, a jednocześnie dużo wnoszą od siebie. Znają historię mojego życia i przekładają ją na instrumenty - dodaje Rubens.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Rubens (@rubens____)

Rubens - Wystrzeliłem Tobą się (Official Video) | Rubens

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Rubens (Piotr Rubik)

Data emisji: 04.11.2022

Godzina emisji: 18.15

kul

Czytaj także

Anieli - nieoczywisty debiut po Firebirds i Hey

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2022 21:23
Joanna Prykowska i Paweł Krawczyk od ponad 25 lat trafiają ze swoją muzyką do serc słuchaczy, jednak drogi obojga artystów przebiegały zupełnie inaczej. Dziś, jako duet Anieli, wydają singiel "Jaśniejąca", a w teledysku do tego utworu pojawi się Kasia Nosowska. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bluszcz wydaje "Darko" i zapowiada krążek "Nowy pop"

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2022 13:20
Światło dzienne ujrzały właśnie single "Kumpel" i "Darko", którymi duet Bluszcz zapowiada swój czwarty krążek "Nowy pop". - Wciąż chcemy razem pracować, nauczyliśmy się ze sobą rozmawiać, można powiedzieć, że jesteśmy "dobrymi ziomkami" - mówią Jarek i Romek Zagrodni.
rozwiń zwiń