Bluszcz wydaje "Darko" i zapowiada krążek "Nowy pop"

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2022 13:20
Światło dzienne ujrzały właśnie single "Kumpel" i "Darko", którymi duet Bluszcz zapowiada swój czwarty krążek "Nowy pop". - Wciąż chcemy razem pracować, nauczyliśmy się ze sobą rozmawiać, można powiedzieć, że jesteśmy "dobrymi ziomkami" - mówią Jarek i Romek Zagrodni.
Romek i Jarek Zagrodni z zespołu Bluszcz podczas koncertu w ramach trasy Męskie Granie
Romek i Jarek Zagrodni z zespołu Bluszcz podczas koncertu w ramach trasy Męskie GranieFoto: PWP/Łukasz Gągulski

Duet Bluszcz tworzą bracia Jarek i Romek Zagrodni, którzy współpracują ze sobą od lat. Poprzedni krążek, "Kresz", ukazał się w 2021 roku, dziś przyszedł czas na czwartą płytę - "Nowy pop". - Nie jest lekko, ale udaje nam się to. Każda płyta to nowy sukces i tak też traktujemy kolejny krążek - opowiadali. - Poza tym, że jesteśmy braćmi, jesteśmy także megadobrymi ziomkami, po prostu się kumplujemy. Przez lata wypracowaliśmy metody współpracy, potrafimy ze sobą rozmawiać i mamy podobne wyczucie co do tego, w którą artystyczną stronę chcemy zmierzać jako zespół - podkreślali. 

Początkowo artyści określali swoją muzykę mianem "polish PRL synthwave'u". - Ten termin ukuliśmy wówczas nieco żartobliwie. Stworzyliśmy go, bo mieliśmy poczucie, że nasza twórczość łączy się z echem tamtych czasów - opowiadali artyści w Czwórce. - To była zagrywka dość autoironiczna, bo nigdy nie mieliśmy potrzeby, by wrzucać naszą twórczość - która przecież się zmienia - w jakieś ramy hashtagowo-gatunkowe - tłumaczyli. 

Premierę ich krążka zaplanowano na 21 października. Na płycie "Nowy pop" znalazło się w sumie dziesięć numerów, w tym single "Darko" czy "Kumpel", a także takie utwory jak "Kiedy wiosna", "Francuskie lato" czy "Co nowego". - Pamiętam, jak kupowaliśmy pierwszy synth i nie wiedzieliśmy, jak z tego zrobić piosenkę. Dziś przeszliśmy od "zabawy w demówki" na wyższy level i to jest bardzo ekscytujące - podkreślali w rozmowie z Czwórką. - Nie możemy się doczekać, aż ludzie wejdą w interakcję z "Nowym popem" i ciekawi jesteśmy, jak to będzie wyglądać. 

Sprawdź także:

Posłuchaj
10:02 Bluszcz PR4_AAC 2022_10_11-13-17-31.mp3 O płycie "Nowy Pop" opowiadają Jarek i Romek Zagrodni z duetu Bluszcz Muzyczny Lunch/Czwórka) 

Jak opowiadali, krążek powstał w domowym studiu. - Kompozycje, teksty także były pisane w pokoju, z ograniczoną ilością narzędzi. Zresztą dostrzegamy, że z czasem rezygnujemy ze środków, ciągnie nas w stronę minimalizmu - podkreślali. - Nie mamy nawet sali prób, spotykamy się w studiu u naszego perkusisty, pracujemy na słuchawkach. Nie robimy kilkuset powtórzeń, gdy osiągamy brzmienie, które chcemy, po prostu przechodzimy dalej, do następnych elementów - mówili. 

Źr. Bluszcz/Bluszcz - Darkow (Lyrics Video)

Za projekt okładki albumu odpowiada Marcel Bartosz. Teraz duet Bluszcz zapowiada nową trasę koncertową, a artyści planują pojawić się m.in. na scenach w Łodzi, Wrocławiu, Krakowie i Warszawie. - W nasze koncerty wkładamy zawsze dużo emocji, bo wydaje nam się, że w graniu właśnie to jest najważniejsze - podkreślali w rozmowie z Czwórką. 

*** 

Tytuł audycji: Muzyczny lunch

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: Jarek i Romek Zagrodni (zespół Bluscz)

Data emisji: 11.10.2022

Godzina emisji: 13.15

kd/kor

Czytaj także

Skubas z krążkiem "Duch". "To płyta ponad obawami"

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 14:14
"Duch", czyli trzeci album Skubasa, właśnie ujrzał światło dzienne. Płyta jest naszpikowana wrażliwością i pełna emocji. - Zrobiłem najlepszą płytę, jaką mogłem w tym momencie życia - mówił artysta w rozmowie z Czwórką. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Natalia Kwiatkowska: ta płyta Cheap Tobacco jest jak człowiek

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2022 20:19
Cheap Tobacco na płycie "Zobaczymy siebie" to w pewnym sensie nowy zespół, choć cały czas w tym samym składzie: obdarzona oryginalną barwą głosu wokalistka i autorka tekstów Natalia Kwiatkowska, oraz tworzący wspólnie z nią utwory instrumentaliści: gitarzysta Robert Kapkowski, basista Michał Bigulak i perkusista Bartosz Kołodziejski.
rozwiń zwiń