Aga Bigaj: wierzę w siłę melodii

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2023 12:30
Na scenie towarzyszyła m.in. Dawidowi Podsiadle i Kasi Lins. Występowała także z Ralphem Kaminskim. Supportowała Morcheebę, Petite Noir i Elliphant, a teraz debiutuje jako solistka. - Wierzę w siłę melodii -  mówi Aga Bigaj.
Aga Bigaj debiutuje jako solistka.
Aga Bigaj debiutuje jako solistka.Foto: Kasia Łoś/mat. prasowe/Echo Production

Aga Bigaj jest wokalistką, pianistką oraz songwriterką. Ponad dekadę temu debiutowała z zespołem New New, występowała także pod pseudonimem Agi Brine.  Potem - jako instrumentalistka i chórzystka - rozpoczęła współpracę z innymi artystkami i artystami. Nie porzuciła jednak myśli o solowej twórczości. - Ktoś kiedyś powiedział, że kreatywność bierze się z nudy, a ja nie miałam na nią czasu. Cały czas byłam w trasie, uczyłam się nowych piosenek, przygotowywałam się do kolejnych koncertów. Mój mózg był zajęty czymś innym - wspomina artystka. - W końcu dałam sobie szansę na reset, zostawiałam telefon w domu i codziennie chodziłam na spacery do parku. Moja głowa zaczęła odpoczywać i wreszcie pomysły mogły się do niej dobić.

W swojej muzyce który łączy inspiracje songwriterskim popem spod znaku Tori Amos i pełnym kobiecego wdzięku r’n’b w stylu Aaliyah. I jak przyznaje, te dwie postacie, których dorobek odegrał zasadniczą rolę w światowej muzyce, miały największy wpływ na jej wrażliwość i estetykę. - Okazało się, że nie jestem w tym sama, że w siłę melodii wierzy także producent, wokalista i autor tekstów Kuba Dąbrowski. To właśnie z nim będę pracować nad debiutancką płytą – zapowiada rozmówczyni Damiana Sikorskiego.

Na razie Aga Bigaj podzieliła się pierwszym singlem. To piosenka "Kiedyś", która opowiada o nadziei i tęsknocie jaką w sobie nosimy, która nie zawsze zostaje spełniona, nasycona.

Aga Bigaj - Kiedyś | Aga Bigaj

Sprawdź też:

- Po raz pierwszy napisałam tekst po polsku. Nigdy wcześniej tego nie robiłam, bo jako perfekcjonistka, bałam się porażki - przyznaje artystka. - "Kiedyś" powstało z moich ulubionych dźwięków pianina, elektronicznej pulsującej stopy i pociętych wzdychających i płaczliwych sampli wokalnych. Do klasycznego bitu przemyciliśmy nagrania wiatraka ze studia, szejkujących puszek kawy i jęk szklanego kieliszka. Dzięki temu utwór żyje i oddycha swoim własnym tempem.

Posłuchaj
10:57 CZWÓRKA Bedzie glosno - Aga Bigaj 19.05.2023.mp3 Po polski i na własnych warunkach - Aga Bigaj o solowym singlu "Kiedyś" (Będzie głośno/Czwórka)

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Aga Bigaj

Data emisji: 19.05.2023

Godzina emisji: 18.15

kul

Czytaj także

Melancholy Hill: gramy to, co chcemy

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2023 16:40
Zespół Melancholy Hill powstał osiem lat temu: "na zajawce, po godzinach i totalnie na luzie". W tym roku muzycy powrócili z nowym materiałem i z nowym producentem, który przyczynił się do ponownego zdefiniowania brzmienia grupy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Heima zapowiada nową płytę: zapraszamy fanów wszystkich gatunków

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2023 10:00
Rok po premierze bardzo dobrze przyjętego albumu "W domu", formacja Heima powraca z pierwszą zapowiedzią kolejnego krążka. Utwór "Wszystkie najgorsze słowa" to "uderzenie mocne, alternatywno-postpunkowe, a jednocześnie bardzo przebojowe".
rozwiń zwiń