X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Akcjonariat pracowniczy. "Ten system docenił sam papież"

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2018 19:15
Akcjonariat pracowniczy to taki system organizacji przedsiębiorstwa, w którym pracownicy są właścicielami części jego akcji. - Część swoich pieniędzy wkładali w rozwój firmy, ale dzięki temu uzyskiwali dywidendy, czyli wpływy z obrotów towarem. Stawali się współwłaścicielami - mówił Zasław Adamaszek.
Audio
  • Akcjonariat pracowniczy wprowadzony przez Mariana Wieleżyńskiego - jak to działało? (Zaklinacze czasu/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Morphart Creation/Shutterstock.com

melex shutter 1200.jpg
100 wynalazków na stulecie. Melex - polska marka z PRLu

Akcjonariat pracowniczy popularny był w USA i Wielkiej Brytanii, ale Marian Wieleżyński zastosował go także w Polsce, w czasach II Rzeczypospolitej, gdy założył spółkę Gazolina. - Jego firma eksploatowała złoża i zajmowała się skraplaniem, przesyłem i sprzedażą płynnego gazu - mówi Zasław Adamaszek, edukator, pracownik merytoryczny  i konstruktor w Narodowym Muzeum Techniki w Warszawie. - Jak na ówczesne, bardzo kapitalistyczne relacje w przemyśle, Polak wprowadził całkowitą nowość, to było odważne, ciekawe, a w perspektywie czasu, bardzo korzystne przedsięwzięcie - tłumaczył. 

ZOBACZ WIĘCEJ W CYKLU "100 NA 100" >>>

W jaki sposób pracownicy przedsiębiorstwa Wieleżyńskiego sami zarządzali spółką po jego aresztowaniu? Co stało się z firmą po jego powrocie? Co o akcjonariacie pracowniczym Wieleżyńskiego napisał sam papież Pius XI? O tym w nagraniu materiału, który przygotowała Justyna Majchrzak.

***

Tytuł audycji: Zaklinacze czasu

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Data emisji: 20.10.2018

Godzina emisji: 14.40

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak