X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Michał Mąka. Człowiek, który chce pokolorować Kalisz

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2018 12:08
Swoimi pracami zamalował już sporą część Kalisza. Street artem narobił też sporo zamieszania za oceanem. Dziś rozpowszechnia graffiti m.in. dzięki projektom "Sztuka w oknie" czy "Error". 
Audio
  • Michał Mąka o malarstwie, sztuce street artu, graffiti i kolorowaniu życia w Kaliszu (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Michał Mąka zajmuje się malarstwem, grafiką warsztatową, sztuką ulicy. Najczęściej umieszcza prace w opuszczonych, postindustrialnych budynkach, które chce ożywić, nawiązuje do estetyki glitch artu, graffuturismu oraz sztuki kinetycznej.
Michał Mąka zajmuje się malarstwem, grafiką warsztatową, sztuką ulicy. Najczęściej umieszcza prace w opuszczonych, postindustrialnych budynkach, które chce ożywić, nawiązuje do estetyki "glitch artu", "graffuturismu" oraz sztuki kinetycznej.Foto: Monika Góral/Czwórka

"Sztuka w oknie" miała być dla mieszkańców  tzw. trudnych rejonów, gdzie mieszkają osoby wykluczonych społecznie. Chciałem pokolorować im rzeczywistość. na początek miało to być tylko osiem okien jedej z kamienic. Michał Mąka

Czy każdy graficiarz to chuligan? - Najczęściej zaczyna się własnie od bycia chuliganem. Chyba, że maluje się wciąż na nowo własny garaż - żartował Michał Mąka. - Przejście od "chuligaństwa" do "sztuki" to jednak naturalny proces. Gdy tworzysz i jesteś zakochany w puszce ze sprayem, to po prostu rozwijasz działalność.

Mąka porzucił tradycyjne pędzle na studiach malarskich, gdy - jak wspomina - przyszło mu skonfrontować pasję ze "sztuką galeryjną". - To było ciężkie zadanie, ale zarzuciłem tradycyjne malarstwo już na pierwszym roku. Malowałem sprayem, a potem zacząłem używać szablonów - wspominał w rozmowie z Katarzyną Cygler.

Jak tworzy się w Kaliszu i jak znaleźć legalne miejsca do malowania? Jak Mąka wraz z przyjaciółmi przekonywał okolicznych mieszkańców do swojego projektu "Sztuka w oknie" i na czym polega jego kolejny projekt "Error", którym chce promować swoją sztukę w USA? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

POSŁUCHAJ TAKŻE nagranie całej audycji "Artystyczny wybieg", 7.10.2018 >>> w której rozmowa z Anną Krztoń autorką m.in. cyklu "Komiksy Krztoniowe" i "Weź się w garść", a także wywiad z zespołem Kwiat jabłoni, który tworzy rodzeństwo Kasia Sienkiewicz, wokalistka, pianistka, oraz Jacek Sienkiewicz, wokalista, mandolinista, odpowiedzialny także za efekty elektroniczne.

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzi: Katarzyna Cygler

Gość: Michał Mąka 

Data emisji: 7.10.2018  

Godzina emisji: 12.05

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Diana Nowosad. Radość życia na obrazach

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2018 17:36
- Zawsze uważałam się za osobę pogodną i zwariowaną, i takie też są moje obrazy. Bawię się kolorami i plamami barw - mówiła malarka Diana Nowosad.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Mroczka: artysta powinien być dyktatorem własnej rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2018 15:40
- W dzisiejszych czasach byłbym obłudnikiem, gdybym twierdził, że nie robię sztuki na sprzedaż. Nie jestem mnichem malarstwa, ja się z niego utrzymuję - mówi malarz Michał Mroczka.
rozwiń zwiń