Graffiti XXI wieku. Joanna Koziej o tym, jak znaczy świat

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2018 16:30
- Zaczęło się od tego, że postanowiłam zastąpić płótno płytką ceramiczną. Stworzone w ten sposób obrazy rozmieszczam w różnych miastach na świecie - opowiada malarka, graficzka i podróżniczka Joanna Koziej.
Audio
  • Joanna Koziej o projekcie "Malarka" i "kafelkowaniu" świata (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Joanna Koziej w studiu Czwórki
Joanna Koziej w studiu CzwórkiFoto: Czwórka

Gość Czwórki tworzy pod pseudonimem Malarka i tak też nazywa swój autorski projekt artystyczny, w którym łączy malarską pasję z podróżowaniem. - Pierwsze płytki ceramiczne z namalowanymi przeze mnie obrazami powstawały spontanicznie i umieszczane były w miejscach, które miały pociągającą atmosferę. Z czasem zaczęłam tworzyć prace, które wchodzą w relację z przestrzenią, opowiadają pewną historię - opowiada artystka i zdradza, w jakich miejscach na świecie można podziwiać jej dzieła, co to są "spersonifikowane tatuaże" i dlaczego projekt Malarka definiuje jako street art.


W naszym studiu pojawiła się również Ewa Ostaficzuk-Olbrychska - absolwentka Wydziału Projektowania Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Jak definiuje modę? Kogo uwiecznia na swoich obrazach? Gdzie prezentuje swoje prace? Posłuchaj rozmowy >>> 

Ewa Ostaficzuk-Olbrychska Ewa Ostaficzuk-Olbrychska

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzą: Ula Kaczyńska i Katarzyna Cygler

Goście: Joanna Koziej (artystka malarka) i Ewa Ostaficzuk-Olbrychska (malarka, projektantka)

Data emisji: 25.02.2018

Godzina emisji: 12.05

kul

Czytaj także

Historia mody. Jak strój pomaga poznać tajemnice sprzed lat?

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2017 15:10
Dzięki swojej pasji, czyli historii mody, Zuzanna Żubka-Chmielewska odkryła kilka sekretów, m.in. dlaczego na jednym ze zdjęć sprzed lat znalazł się słynny kompozytor i pianista Witold Lutosławski… w sukience.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piotr Czarnecki: pierwsze perfumy zrobiłem z płynu do mycia naczyń

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 10:30
- Przed zajęciami z tańca, na których miałem uczyć tanga argentyńskiego, przygotowałem zapach, który miał moich kursantów wprowadzić w latynoski klimat. Zmieszałem aromat cygara, whisky i kawy, dodałem piżmo i przyprawy. Wystarczył kwadrans, a efekt mnie samego zaskoczył - opowiada Piotr Czarnecki - instruktor tańca, kreator perfum.   
rozwiń zwiń