Łódź - polska stolica komiksu

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 12:34
Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi przyciąga tłumy. W tym roku organizatorzy zadbali o nowe atrakcje, ale nie zabraknie też stałych gości imprezy. 
Audio
  • Katarzyna Tośta opowiada o Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Felix Lipov/Shutterstock

- Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny przyjeżdża do nas Brian Azzarello, scenarzysta "100 naboi", serii o Wonder Woman, "Loveless", "Księżycówki" czy cyklu o Batmanie - wymienia Katarzyna Tośta. - To wybitny twórca scenariuszy. Nie zawsze, patrząc na komiks, doceniamy to, że ktoś musiał wymyślić tę historię, przeprowadzić narrację, odpowiednio to spuentować, jeszcze żeby było dowcipnie i fantastycznie. Tu Brian jest mistrzem - dodaje. 


Czytaj także:
Andrzej Wudecki 1200.jpg
"Mścibór Potężny" - słowiański superbohater

W programie MFKiG znalazły się liczne prelekcje i panele dyskusyjne. Organizatorka imprezy zapowiada, że w tym roku każda dziedzina komiksu jest reprezentowana i szczegółowo analizowana. - Ważny dla nas jest pierwszy dzień Festiwalu, zwany Dniem Komiksu Historycznego, podczas którego patrzymy na losy Polski oddane w komiksach, duży nacisk kładziemy na 100. rocznicę odzyskania niepodległości - podkreśla rozmówczyni Kamila Jasieńskiego. 

Katarzyna Tośta zwraca uwagę na wydawnictwo: "100 na 100. Antologia komiksu na 100-lecie odzyskania niepodległości". Gość Kamila Jasieńskiego zaprasza do ogromnej strefy gier bez prądu, poleca stałe punkty festiwalowego programu i wyjątkowe wystawy.

Festiwal odbędzie się w dniach 14-16 września. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Katarzyna Tośta (Miedzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi)

Data emisji: 6.09.2018

Godzina emisji: 8.15

pj/ac

Czytaj także

Komiksowa Warszawa. "Historia zapisana w obrazkach"

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 11:10
- Każdy znajdzie inny gwóźdź programu. Dla mnie są to zaproszeni goście - w tym francuscy twórcy komiksu o Irenie Sendlerowej - opowiada Paweł Timofiejuk organizator festiwalu Komiksowa Warszawa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Łukasz Kowalczuk: szlam to esencja popkultury

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 11:34
- Szlam to termin bardzo pojemny, trafnie opisujący to, co mnie najbardziej kręci w popkulturze - mówi Łukasz Kowalczuk, twórca komiksów.
rozwiń zwiń