Komiksowa Warszawa. "Historia zapisana w obrazkach"

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 11:10
- Każdy znajdzie inny gwóźdź programu. Dla mnie są to zaproszeni goście - w tym francuscy twórcy komiksu o Irenie Sendlerowej - opowiada Paweł Timofiejuk organizator festiwalu Komiksowa Warszawa.
Audio
  • O szczegółach tegorocznej edycji festiwalu Komiksowa Warszawa (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Komiksowa Warszawa to festiwal organizowany z pasji. Od początku istnienia odwiedziły go tysiące fanów z Polski i nie tylko oraz zagraniczni twórcy z Francji, Niemiec, Węgier, Ukrainy (zdj. ilustracyjne)
Komiksowa Warszawa to festiwal organizowany z pasji. Od początku istnienia odwiedziły go tysiące fanów z Polski i nie tylko oraz zagraniczni twórcy z Francji, Niemiec, Węgier, Ukrainy (zdj. ilustracyjne)Foto: studiostoks/Shutterstock.com

Czytaj także
Totalnie nie nostalgia1200.jpg
"Totalnie nie nostalgia" o życiu Wandy Hagedorn

To jedyna impreza w stolicy, na której można poznać bogaty świat narracji obrazem. W tym roku impreza rozpocznie się w czwartek 18 czerwca i potrwa do niedzieli 21 maja. - Na Stadionie Narodowym odbędzie się m.in. spotkanie z Wandą Hagedorn, autorką komiksu "Totalnie nie nostalgia", który stał się wydarzeniem mainstreamowym - opowiada gość Czwórki.  

Który artysta został stałym rezydentem festiwalu? Co zaprezentuje festiwalowiczom "Śledziu" i kto ma szansę otrzymać nagrodę Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Paweł Timofiejuk (organizator Komiksowej Warszawy)

Data emisji: 15.05.2017

Godzina emisji: 8.08

kul/kd

Czytaj także

Grzegorz Rosiński - kultowy twórca komiksów

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2015 14:00
Twórca "Kapitana Żbika", "Legendarnej historii Polski" i "Thorgala" był prekursorem komiksu w Polsce. W księgarniach jest już jego monografia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afryka w komiksie. Jak rysować tamtejsze mity?

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2017 12:00
W Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie spotkania dotyczące kultury afrykańskiej mają już kilkuletnią tradycję, a towarzyszą im warsztaty "Kultury, mity i postaci Afryki w komiksie", na których można tamtejsze mity zawrzeć w obrazkowych historiach.   
rozwiń zwiń