X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marc Elsberg z thrillerem "Chciwość" - realna wizja przyszłości?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 13:47
Jego powieść "Blackout" okazała się bestsellerem. Kolejna, thriller "Chciwość", to przerażająco bliska rzeczywistości opowieść o świecie pogrążonym w chaosie, do którego doprowadziła ślepa pogoń za pieniądzem.
Audio
  • O swoich książkach opowiada Marc Elsberg (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Anna Hardej i Marc Elsberg
Anna Hardej i Marc ElsbergFoto: Czwórka

Masowe demonstracje, upadające banki, bankrutujące państwa - czy to realna wizja najbliższej przyszłości? - W mojej książce piszę, że takie wizje mogą się spełnić, ale tak naprawdę te wydarzenia miały już miejsce, m.in. w roku 2008 czy 2009 - mówił Marc Elsberg. - Podobne rzeczy dzieją się cały czas w różnych zakątkach świata. Teraz właściwie pytanie nie brzmi "czy", tylko "jaka będzie skala" kolejnych takich wydarzeń.

W jego najnowszej książce "Chciwość" źródłem zła są… pieniądze. By ją napisać Marc Elsberg zrobił bardzo szczegółowy research na międzynarodowych rynkach finansowych. - Poruszam tematy, na których się znam, ale poszerzając wiedzę korzystam z pomocy ekspertów. Zwracam się do nich z konkretnymi pytaniami - mówił pisarz. - Swoim czytelnikom staram się przekazać wiedzę w prosty, zrozumiały sposób.  

ZOBACZ WIĘCEJ Polecamy książki w Czwórce >>>

Czy "Chciwość" mogłaby stać się podręcznikiem dla urzędników, informatyków, czy osób związanych z energetyką? Jak zdaniem Marca Elsberga bogacą się europejskie społeczeństwa? Dlaczego na bohatera swojej książki autor wybrał nastolatka i czy w przyszłości bezpieczni będą tylko ludzie bogaci? O tym w nagraniu rozmowy, którą przeprowadziła Anna Hardej.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Marc Elsberg (pisarz, autor powieści m.in. "Blackout" i "Chciwość")

Data emisji: 5.11.2019

Godzina emisji: 11.40

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak