Festiwal Fantastyki Falkon 2.0. "Będą reprezentacje każdego uniwersum"

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 14:00
Prelekcje, warsztaty, spotkania autorskie, gry planszowe, gry komputerowe i konsolowe, LARP-y i konkursy Kosplay. To tylko część atrakcji, które w tym roku przygotowali organizatorzy Festiwalu Falkon 2019. Konwent odbędzie się pod patronatem Czwórki w dniach 8-10 listopada w Lublinie. 
Audio
  • Co znajdzie się w programie tegorocznej odsłony festiwalu Falkon? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Festiwal Fantastyki Falkon
Festiwal Fantastyki FalkonFoto: mat. promocyjne

- W tym roku stawiamy na polskich twórców. Wśród zaproszonych gości znalazła się, znana ze wcześniejszych edycji, Grupa Filmowa Darwin. Ta ekipa cieszy się ogromną popularnością na naszym konwencie, choć tak naprawdę porusza się na pograniczu kilku światów i łączy kilka gałęzi- tłumaczy Agata Ścibura.

Falkon odbędzie się już po raz 20. i jak zapewniają organizatorzy, w programie festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie. - "Gwiezdne Wojny", "Harry Potter", manga i anime. Właściwie każde uniwersum ma swój panel dyskusyjny - mówi gość Czwórki. - W trakcie jubileuszowej odsłony chcemy skupić się na różnorodności. 

Festiwal Fantastyki FALKON 2.0 zagości na naszej antenie w sobotę (9.11).

"Audycji Fantastycznej" od godz. 18.00 Weronika Puszkar zrelacjonuje najważniejsze punkty programu festiwalu i porozmawia z jego uczestnikami. Naszymi gośćmi będą m.in: Grupa Filmowa Darwin, Andrzej Pilipiuk, Anna Viljanen- Inkoholiczka oraz Agata Ścibura - organizator festiwalu.

Muzyczną stronę festiwalu w "Muzycznym Biurze Podróży" przedstawi Mateusz Tomaszuk. Jego gośćmi będą zespóly takie jak Bergamasca, Ethnopolia czy Odpust Zupełny. Audycja rozpocznie się o godz. 16.00.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Agata Ścibura (rzecznik prasowy Festiwal Fantastyki FALKON 2.0 w Lublinie)

Data emisji: 6.11.2019

Godzina emisji: 8.15

kul


kul