Studenci pomagają uczniom w nauce online

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 11:10
Uczniom pomocy online w nauce nieodpłatnie udziela ponad 200 studentów korepetytorów z uczelni wyższych w całej Polsce.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/TippaPatt

Program rozpoczniemy od informacji o wprowadzeniu przez WhatsApp aplikacji chatbota WHO. Zdaniem twórców użytkownicy popularnego komunikatora dostali właśnie w swoje ręce nowe źródło informacji o epidemii, które w zamyśle ma być całkowicie pozbawione fałszywych informacji. 

W tej godzinie audycji także przegląd pracy i wiadomości sportowych. 

Po godz. 8.15 przyjrzymy się akcji studentów Uniwersytetu Warszawskiego, która już rozszerzyła się na całą Polskę - "Studenci Uczniom". W ramach tej inicjatywy teraz pomocy uczniom online nieodpłatnie udziela ponad 200 korepetytorów. 

Po godz. 8.30 porozmawiamy telefonicznie z Jagodą Domańską. Jej akcja "Goingapp" pod hasłem "Kupuję #BiletWsparcia - Pomagam organizatorom imprez" w tym trudnym czasie ma pomóc organizatorom imprez, grupie zawodowej bardzo poszkodowanej w związku z pandemią koronawirusa. Goingapp chce wesprzeć ich i pokazać, że ich trud jest wartościowy. Wszystko po to, żebyśmy wkrótce znów mogli się cieszyć koncertami, imprezami i spotkaniami w klubach. Według zapowiedzi - Goingapp całkowicie rezygnuje z przychodu.

W tej godzinie audycji także serwis kulturalny.

***

Na audycję "Pierwsze słyszę" zapraszamy w poniedziałek (31.03) po godz. 7.05, program poprowadzi Kamil Jasieński. 

kd/kul 

Czytaj także

Umiejętności zdobywaj online. To jest możliwe!

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 20:40
Na czas kwarantanny uczniowie kontynuują naukę w domach. Prace domowe dostają mailem, a sprawdziany piszą online. Czy na ten tryb przestawiły się także instytucje edukacji nieformalnej - szkoły językowe, domy kultury, ludzie prowadzący kursy szycia, rysunku, modelarstwa?
rozwiń zwiń