Billie Eilish, The Raconteurs, Foo Fighters. Koncerty w twoim domu

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 10:20
W czasie pandemii koronawirusa artyści dla swoich fanów organizują domowe koncerty. Dzielą się także archiwalnymi występami, które odbyły się na najważniejszych festiwalach muzycznych na świecie i w popularnych programach telewizyjnych.
Audio
  • Austin City Limits - gwiazdy zagrają dla ciebie w domu (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Billie Eilish
Billie EilishFoto: shutterstock.com/ Ben Houdijk

Czytaj także
Pixabay  koncert 1200.jpg
Bilety wsparcia - byśmy mieli gdzie wracać

Telewizyjne show jak encyklopedia muzyki

Do tej grupy dołączyli ostatnio producenci programu Austin City Limits. Dzięki temu nie wychodząc z domu i całkowicie za darmo można teraz oglądać występy takich artystów, jak m.in. Toma Waitsa, Arctic Monkeys, Billie Eilish, The Raconteurs i Vampire Weekend. - Najlepszym przykładem na to, jak ważną rolę odgrywa ten program dla Amerykanów jest wypowiedź muzyków Foo Fighters, która znalazła się w filmie "Sonic Highways". Lider formacji Dave Grohl przyznał wtedy, że Austin City Limits było dla niego encyklopedią muzyki, jedną z najważniejszych inspiracji - opowiada Maciej Majewski dziennikarz muzyczny "Metal Hammer Polska", Cantara.pl i Jazzsoul. pl.

Posłuchaj

czwórka coals 1200.jpg
Coals - polska wizytówka za granicą

Koncerty na medal

Program realizowany od połowy lat. 70. ubiegłego wieku jest muzyczną wizytówką Austin. To także jedyna produkcja telewizyjna nagrodzona National Medal of Arts - amerykańskim odznaczeniem państwowym przyznawanym za zasługi dla rozwoju kultury. Cykl koncertów zainaugurował Willy Nelson i jego występ w jakości HD też możemy oglądać online.

Za darmo i w każdym guście

W sumie w udostępnionej w sieci bazie Austin City Limits jest już 38 koncertów. - Ja bym polecił te najnowsze występy: Billie Eilish i świetnych na żywo chłopaków z Arctic Monkeys. Ale w tym wypadku należy kierować się gustem i sercem. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie - przekonuje rozmówca Martyny Ogonek. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Martyna Ogonek

Data emisji: 6.04.2020

Godzina emisji: 7.15

kul/pj

Czytaj także

Kultowe teledyski po liftingu, czyli Janet Jackson w HD

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 13:30
Kultowe teledyski z lat 80. i 90. zostały odnowione cyfrowo. Możemy je oglądać w sieci dzięki współpracy serwisu YouTube i wytwórni Universal Music Group. - To dobry krok, choć w tym wypadku sądzę, że podyktowany pewnym skandalem - uważa dziennikarz muzyczny "Teraz Rock" Bartek Koziczyński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Smutne piosenki - słuchamy ich coraz więcej i częściej

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2020 17:10
Do lat 90. w muzyce popularnej nie istniała nienawiść. Przynajmniej w tekstach. Od tamtej pory sporo się jednak zmieniło - i dziś wśród topowych 100 piosenek Billboardu występuje od 20 do 30 razy rocznie.
rozwiń zwiń