Octopus Film Festival 2020. Święto kina pod patronatem Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2020 16:24
Na sześć dni Stocznia Gdańska i tereny AmberExpo zamienią się w wielkie kino. "Najbardziej nieokrzesany festiwal filmowy" powraca, a Czwórka objęła to wydarzenie swoim patronatem.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Africa StudioMaxx-Studio

Tegoroczna odsłona Octopus Film Festival odbędzie się już m.in. między 4 a 9 sierpnia. W sieci dostępny jest już częściowo program festiwalu, znajdziemy w nim m.in. kategorię poświęconą… czarownicom. - W tym cyklu będzie pięć filmów w totalnie różnej tematyce. Będzie m.in. obraz, który był swego rodzaju ciekawostką, czyli "Blair Witch Project". To film, który został nakręcony w latach 90. ubiegłego wieku za kilkadziesiąt tysięcy dolarów, a który przyniósł wiele milionów zysku. Chcemy sprawdzić, jak będzie się go oglądało po latach - mówił Krystian Kujda, pomysłodawca wydarzenia. - Będzie także m.in. "Häxan", czyli film z lat 20. To kino, które świetnie ogląda się do dziś, choć ma prawie sto lat.

Posłuchaj
05:43 2020_07_28-08-13-33_CZWÓRKA_Pierwsze słyszę.mp3 O festiwalu filmowym Octopus opowiada Krystian Kujda (Pierwsze słyszę/Czwórka) 

Ciekawie, zdaniem gospodarza audycji, zapowiada się także kategoria "VHS Hell", w której znajdą się trzy filmy. - "Action USA" to film o pościgach samochodowych, więc wyświetlony zostanie w naszym Kinie samochodowym. Będzie "puszczony" z taśmy VHS - opowiadał Krystian Kujda. - Kolejnym obrazem będzie włoska "podróbka" historii Conana Barbarzyńcy, czyli "Hobgoblin". Na żywo aktor Piotr Czeszewski improwizował będzie dialogi do tego filmu. Trzeci na liście jest "Interzone", czyli włoska wersja "Mad Maxa", także z lektorem, Mateuszem Gołębiowskim.

ZOBACZ WIĘCEJ Patronaty Czwórki >>>

Na festiwalu nie zabraknie gości, choć większość rozmów odbędzie się - w związku z pandemią - online. Jednym z nich będzie Penelope Spheeris, amerykańska reżyser, producent i autorka scenariuszy. - To legenda amerykańskiego undergroundu. Pierwsze lata swojej działalności związała z tamtejszą sceną punkową, a my wyemitujemy m.in. jej dokument na ten temat. Myślę, że usłyszymy od niej mnóstwo ciekawych historii dotyczących kulis pracy sprzed lat - opowiadał Krystian Kujda. - Goście będą towarzyszyć naszemu najważniejszemu pokazowi w cyklu "Nowe kino gatunkowe". ZOBACZ WIĘCEJ Nadchodzi Octopus Film Festival >>>

W programie znajdzie się ponad trzydzieści filmów gatunkowych z różnych dekad i stron świata, będzie kilka specjalnych pokazów i wiele filmów pokazywanych po raz pierwszy w Polsce. 

Źr. Octopus Film Festival/Octopus Film Festival 2020

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Krystian Kujda (Octopus Film Festiwal)

Data emisji: 28.07.2020

Godzina emisji: 8.17

kd

Czytaj także

James Dean zagra w filmie wojennym 64 lata po swojej śmierci

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 13:32
Po 64 latach od śmierci James Dean kolejny raz  pojawi się na dużym ekranie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Utracony raj". Walka o tożsamość

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 17:15
Olivier Magis to nominowany do nagrody Oscara belgijski filmowiec, którego najnowszy, pełnometrażowy film "Utracony raj" mogliśmy zobaczyć w ramach przeglądu filmowego HumanDocs. To historia niezwykłej odwagi i determinacji o zachowanie własnej tożsamości.
rozwiń zwiń