Jasna 1 ma 3 lata. Rezydenci i zagraniczni goście na urodzinach

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 12:16
Mimo trudnego czasu dla klubowego świata Jasna 1 nie podaje się i hucznie będzie obchodzić 3 urodziny. 
Kacper Ponichtera z klubu Jasna 1
Kacper Ponichtera z klubu Jasna 1Foto: Martyna Ogonek/Czwórka

Up To Date 2020 harper 1200.jpg
Up To Date Festival 2020. Tak bawiliśmy się podczas święta muzyki elektronicznej

- To był, i dalej jest, dziwaczny czas i trudny dla branży kulturalno-rozrywkowej. Jako jedyna gałąź nie dostaliśmy żadnej pomocy - mówi Kacper Ponichtera z Jasnej 1. - Kluby, miejsca kulturalne, były skazane na radzenie sobie samemu i na wsparcie klubowiczów. Tu chciałem podziękować tym, którzy nas wsparli. Dzięki takim wpłatom przetrwaliśmy okres lockdownu - dodaje. 

Okazuje się, że przez ostatnie 3 lata wokół Jasnej stworzyła się społeczność, której członkowie mogą na siebie liczyć. - Myślę, że to efekt naszej pracy, my też często pomagaliśmy, organizowaliśmy akcje charytatywne, pomocowe - wyjaśnia gość Kamila Jasieńskiego. - Karma wraca- warto pomagać - podsumowuje. 

Najbliższe miesiące działalności klubu wcale nie są pewne. Wiele imprez jest zaplanowanych, goście są zaproszeni, ale Kacper Ponichtera zdaje sobie sprawę, że rzeczywistość nie jest łatwa. - Nie wiemy czy nie będziemy musieli tych wydarzeń odwołać. Wszystko jest niepewne - podkreśla.  


Zobacz także: 


Urodzinowy weekend

Wiele jednak wskazuje na to, że uda się świętować trzecie urodziny Jasnej 1. To impreza zaplanowana na 2 dni. - Line-up jest bardzo zróżnicowany z podziałem na 3 sceny, każdy znajdzie coś dla siebie - podkreśla organizator. - Ja szczególnie rekomenduję piątek, bo do Polski przyjedzie InterrFerence - legenda elektronicznej sceny, jeden z większych popularyzatorów muzyki elektro-italodisco. On żongluje tymi gatunkami podczas swoich setów. To jego pierwszy występ w klubowej przestrzeni. Wcześniej mogliśmy go posłuchać na UTDF w Białymstoku, podczas Tauron Nowa Muzyka w Katowicach i na Unsoudzie w Krakowie - dodaje. 

W sobotę na klubowej scenie też nie zabraknie gościa z zagranicy. - Będzie ostro. Za sprawą VTSS, czyli naszej rezydentki Martyny, prawdopodobnie najpopularniejszej dziś polskiej artystki za granicą, przyjechał do nas reprezentant paryskiej sceny Emma DJ - zagra elektro, techno, dla fanów szybszych brzmień - zdradza Kacper Ponichtera. - Całą imprezę wypełni muzyka naszych rezydentów - chyba mamy najsilniejszy lokalny skład - podkreśla i zaprasza na Jasną 1. 


***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Kacper Ponichtera (Klub Jasna 1)

Data emisji: 30.09.2020

Godzina emisji: 8.14

pj

Czytaj także

Pogłos 145. Mike Dean, Kanye West - hip-hopowe muzyczne uderzenie

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 22:01
"Pogłos" otworzyły kompozycje Mike’a Deana. - O tym artyście wspominałem już wiele razy przy okazji jego genialnych solówek gitarowych, i omawiając jego wkład w rozwój no brzmienia Travisa Scotta, czy Kanyego Westa, który nie raz posiłkował się geniuszem tego artysty - opowiadał Gargamel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Up To Date Festival 2020. Tak bawiliśmy się podczas święta muzyki elektronicznej

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2020 12:22
Sześć dni muzyki, 67 wykonawców i imprezy na otwartej przestrzeni. Zakończyła się 11. odsłona Up To Date Festival w Białymstoku. - Na tym festiwalu to muzyka jest górą - mówiła szefowa Czwórki Hanna Dołęgowska.
rozwiń zwiń