Zamki, plaże i podziemne miasta - dokąd wybrać się na weekend?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 13:44
- Ciężko jest opisać całą naszą Polskę tylko w stu rozdziałach - tłumaczyła Katarzyna Węgrzyn, autorka bloga i książki "Gdzie w Polsce na weekend?". - Mamy m.in. podziemne miasto, wykute w murach, ale także ciekawe i nowoczesne parki rozrywki i piękne zamki. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pexels/Pixabay

shutterstock_1421761322 bieszczady 1200.jpg
Rudawy Janowickie - azyl dla młośników sportu i fotografii

Książka "Gdzie w Polsce na weekend?" to sto gotowych pomysłów na wyjazd. Katarzyna Węgrzyn opisuje lokalizacje pogrupowane tak, by niczego nie przegapić, jej przewodnik zawiera m.in. informacje, gdzie można przyjechać z psem, albo które trasy da się przejść z wózkiem dziecięcym. Jak opowiadała gość Czwórki, wyselekcjonowanie "tylko" stu miejsc, które zostaną opisane w książce było niezwykle trudne. - Tych miejsce jest o wiele więcej, ale starałam się wybrać różnorodne lokalizacje, od parków rozrywki, przez parki narodowe, aż po miasta i miasteczka. Ostatecznie wyszło mi po kilka miejsc w różnych kategoriach - tłumaczyła Katarzyna Węgrzyn. 

Posłuchaj
07:53 zwiedzanie czwórka 22042021.mp3 Katarzyna Węgrzyn opowiada o swojej książce "Gdzie w Polsce na weekend?" (Pierwsze słyszę/Czwórka) 

jaskinia raj shutterstock 1200x660.jpg
Jaskinia Raj. "To tu żyli neandertalczycy"

Jak podkreślała gość Czwórki, książka ukazała się 14 kwietnia, ale zebranie materiałów zabrało szmat czasu. - To właściwie zapis wszystkich moich podróży z wielu lat - opowiadała Katarzyna Węgrzyn. - Wciąż kataloguję i opisuję wszystkie miejsca, które odwiedzam, jednak zebranie i uporządkowanie tych informacji także trwało kilka miesięcy - wspominała.

Czytaj także:

Na kartach przewodnika Katarzyny Węgrzyn coś dla siebie znajdą m.in. miłośnicy przygód w parkach rozrywki, ale także zwiedzania zamków. Mamy m.in. kopalnie uranu w górach, czy piękne plaże nad Bałtykiem. - Odwiedzając miejsca, które chciałam opisać zorientowałam się, że w Polsce są parki rozrywki na europejskim poziomie, mamy ogrody tematyczne dla osób w różnym wieku - wyliczała. - Są także przepiękne zamki, m.in. krzyżackie, z ogromną historią, bogatym wyposażeniem i piękną okolicą, ale i obiekty bajkowe, tematyczne i dla najmłodszych - polecała podróżniczka. - Na Dolnym Śląsku mamy podziemne miasta wykute w murach, wybudowane z ogromnym rozmachem. Prawdopodobnie są tam jeszcze inne, podobne miejsca, których dotychczas nie odkryto.

ZOBACZ WIĘCEJ Podróże z Czwórką >>>

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Katarzyna Węgrzyn (autorka bloga i książki "Gdzie w Polsce na weekend?")

Data emisji: 22.04.2021

Godzina emisji: 08.14

kd