Tommy Cash, Jeff Mills & Light from the Outside World Orchestra na World Wide Warsaw

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2022 08:00
- Ideą festiwalu jest mieszanie gatunków, które pozornie do siebie nie pasują, jednak wiele je łączy i w sumie tworzą muzyczną mieszankę wybuchową - mówiła Zuzanna Żelazny, współorganizatorka World Wide Warsaw.
Jeff Mills - był jedną z gwiazd jubileuszowej edycji Festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach, teraz legendta techno wystąpi w Warszawie
Jeff Mills - był jedną z gwiazd jubileuszowej edycji Festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach, teraz legendta techno wystąpi w WarszawieFoto: mat. promocyjne

Tegoroczna, szósta edycja wydarzenia ma odbyć się w nowej formule. World Wide Warsaw jest to - jak przekonują organizatorzy - pierwszy multi-venue festival w Warszawie. W ramach imprezy, w kilkunastu stołecznych klubach, a także wyjątkowych, nietypowych miejscach zlokalizowanych w okolicach centrum Warszawy odbywać się będą koncerty. Jak zapewniają pomysłodawcy tej formuły, "WWW to różnorodne gatunki muzyczne, wiele miejsc na mapie Warszawy i jeden cel - wskazywanie nowych trendów w muzyce".

- Przewodnią ideą festiwalu multi-venue jest to, by uczestnicy mogli brać udział w różnorodnych koncertach w tym samym terminie, przemieszczając się od klubu do klubu. Chodzi o to, by w ramach jednego wydarzenia przyciągnąć różnorodną muzyką jak najwięcej osób z przeróżnych środowisk i dostarczyć im intensywnych emocji i wrażeń - opowiadała Zuzanna Żelazny z Follow The Step, współorganizatorka World Wide Warsaw. - Mamy więc koncerty w klubach, m.in. na Smolnej, w Spatifie, Bardzo Bardzo, czy w Niebie, ale także w dużo większej hali na Torwarze. Większość zlokalizowana jest jednak w centrum miasta, by słuchaczom łatwiej było przemieszczać się pomiędzy lokalizacjami - podkreślała. 

Dla tych, którzy nie skuszą się na błądzenie po mieście, organizatorzy przygotowali bilety na pojedyncze występy. - Headlinerem festiwalu będzie Tommy Cash, który wystąpi na Torwarze, to bardzo duża produkcja, a artysta wraca do nas po sukcesie na FEST Festivalu - opowiadał Zuzanna Żelazny. - Czeka nas też występ legendy techno Jeffa Millsa, który na scenie pojawi się z orkiestrą "Light from the Outside World". To właściwie odzwierciedlenie idei naszego festiwalu. Dobierając artystów, staramy się łączyć elementy, które pozornie trochę do siebie nie pasują, nie są do siebie podobne. Mają jednak wspólne mianowniki, coś ich łączy - podkreślała gość Czwórki.  


W ramach festiwalu zagrają także m.in. Alina Pash, czyli artystka prezentująca autorski miks hip-hopu, elektroniki i muzyki etnicznej, duet HVOB, znany z minimalistycznych, melodycznych dźwięków i nostalgicznych wokali, który nowym singlem "Bruise" zapowiada właśnie album "TOO", pojawi się także inspirujący się Nirvaną, ale brzmiący jednocześnie popowo Finn Askew, który stanowi "propozycję dla młodszej publiczności", zagra też Denise Chaila, która gatunkowo miesza hip-hop, R&B i grime. - Cały line-up wciąż jeszcze nie jest ogłoszony - podkreślała jednak gość Czwórki. Festiwal odbędzie się od 31 marca do 2 kwietnia. 

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Zuzanna Żelazny (Follow The Step, współorganizatorka World Wide Warsaw)

Data emisji: 20.01.2022

Godzina emisji: 08.30

kd

Czytaj także

Up To Date Festival 2021. Świetna frekwencja, doskonała atmosfera

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 17:00
Za nami Up To Date Festiwal. 3-5 września elektronika i hip hop wybrzmiały nie tylko w Białymstoku, ale też na antenie Czwórki. - Vibe jest nie do pobicia. Świetny line-up i aftery w klubie Fomo do białego rana - opowiadają uczestnicy imprezy.
rozwiń zwiń