SnowFest 2022. Igor Fleiszer o szczegółach tegorocznej imprezy

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2022 14:40
W pierwszy weekend marca do stolicy Beskidu Śląskiego - Szczyrku zawitają największe nazwiska muzyki elektronicznej. O tym, kto zagra i jak będzie wyglądac SnowFest 2022 opowie organizator Idor Fleiszer.
Igor Fleiszer jako iRobot
Igor Fleiszer jako iRobotFoto: mat. prasowe / SnowFest Festival

SnowFest odbędzie się w dniach 4 i 5 marca 2022 roku w Szczyrku pod patronatem Czwórki. Po raz kolejny zimowe sporty oraz starannie wyselekcjonowana muzyka staną się jednością, a całości dopełni niezwykłe multimedialne show, pyszne jedzenie oraz niepowtarzalna atmosfera, która stała się znakiem rozpoznawczym tego zimowego festiwalu. Na festiwalu wystąpią legendy muzyki elektronicznej jak: legendarni 2manydjs, uwielbiani w kraju nad Wisłą - Metrik i Culture Shock wspólnie z genialnym MC Linguistics na mikrofonie, polska duma narodowa - Catz’n’Dogz, a także nazwiska, które rozpalają zmysły wszystkich miłośników hip-hopu: najważniejszy duet ostatnich lat. O tym, co jeszcze wydarzy się na festiwalu, Kamil Jasieński porozmawia z Igorem Fleiszerem tuż po godz. 8.00.

W audycji także sprawdzimy, jak usunąć antybiotyki z gleby? Nad tym pracuje Klaudia Całus, studentka Politechniki Częstochowskiej. Część antybiotyków do środowiska dostaje się z wody, która pochodzi z oczyszczalni. Antybiotyki pochodzą też z nawozów, z gospodarstw rolnych gdzie nagminnie podaje się je trzodzie chlewnej i zwierzęta hodowlanym. Co można z tym zrobić? Projekt Klaudii Całus będzie m.in. skupiał się na poziomie oczyszczalni ścieków, która obniżałaby poziom farmaceutyków w ściekach oczyszczonych.

Opowiemy też o Wordle. To nowy internetowy fenomen, czyli przeglądarkowa gra, która zyskuje w mediach społecznościowych coraz większą popularność. Do udanej rozrywki potrzebne są nam wyłącznie: podstawowa znajomość języka angielskiego, umiejętność dedukcji i cierpliwość. Cierpliwość, ponieważ w grę możemy zagrać tylko raz dziennie.

Sprawdź także:

Spotkamy się również z Mirkiem Ruseckim, żeby poznać szczegóły projektu Śląskie Centrum Liderów. Prawie 300 godzin lekcyjnych wykładów i ćwiczeń, cenieni prowadzący, 14 bloków tematycznych i 16 weekendowych spotkań zaplanowanych w Muzeum Śląskim. To wszystko jest w zasięgu Twojej ręki, pod warunkiem, że będziesz aplikować na jedni z 25 miejsc. Śląskie Centrum Liderów to propozycja dla osób pomiędzy 18 a 25 rokiem życia, zainteresowanych działalnością społeczną, charytatywną lub polityczną. Zajęcia rozpoczną się w marcu 2022 roku i potrwają do grudnia.

***

Na "Pierwsze słyszę" - w czwartek (27.01) od godz. 6.00 - zaprasza Kamil Jasieński.

kul


Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka elektroniczna

Czytaj także

Branża muzyczna wdraża działania ekologiczne

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2022 12:50
Music Climate Pact to nowa inicjatywa ekologiczna, do której przystąpiły największe wytwórnie muzyczne. Co to oznacza?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobrze nakręcony: "Jutro spróbujemy jeszcze raz" - Karaś & Rogucki

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2022 13:05
Tragedia, natura i odrodzenie. W teledysku "Jutro spróbujemy jeszcze raz" duetu Karaś i Rogucki pojawia się dużo emocji i barw. W cyklu "Dobrze nakręcony" sprawdzamy, jak powstawał klip do tego numeru. 
rozwiń zwiń