Dobrze nakręcony: "Jutro spróbujemy jeszcze raz" - Karaś & Rogucki

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2022 13:05
Tragedia, natura i odrodzenie. W teledysku "Jutro spróbujemy jeszcze raz" duetu Karaś i Rogucki pojawia się dużo emocji i barw. W cyklu "Dobrze nakręcony" sprawdzamy, jak powstawał klip do tego numeru. 
Kuba Karaś i Piotr Rogucki
Kuba Karaś i Piotr RoguckiFoto: Kamil Jasieński/Czwórka

Reżyserem wideoklipu do utworu "Jutro spróbujemy jeszcze raz" jest Bartek Fic, który opowiada o historii jego powstania. - Brałem udział w konkursie Papaya Young Directors, gdzie moim zadaniem było nakręcić klip. Do wyboru miałem kilku artystów, a między innymi duet Karaś i Rogucki z kawałkiem "Jutro spróbujemy jeszcze raz" - wspomina. - Piosenka, skojarzyła mi się z pewnym pomysłem, który od kilku lat miałem w głowie, a którego nie udało mi się rozwinąć. To sprzężenie sprawiło, że piosenka pomogła mi rozwinąć pomysł filmowy, a dzięki temu, że pomysł był ze mną od dłuższego czasu - polubiłem piosenkę.

Poetycki woal

Teledysk jest nietuzinkowy i nieco mroczny. - Obraz rosnącej, odciętej ręki pojawił mi się kiedyś, a przez lata dorastałem do tego, żeby poetycko okryć ją woalem i nadać więcej znaczeń. Dodałem do tego obrazy dla mnie ważne i myślę, że powstało coś fajnego - zdradza Bartek Fic. Jak dodaje, zgodnie z założeniami konkursu, Kuba Karaś i Piotr Rogucki nie mieli wpływu na ostateczny kształt teledysku. Jednak efekt końcowy spełnił ich oczekiwania i jak podsumowali - klimat klipu był w ich stylu.

Nagrodzony klip

Pomimo że nakręcenie teledysku stanowiło niemałe wyzwanie, a warunki na planie filmowym nie należały do najłatwiejszych, teledysk został zauważony. Bartek Fic został doceniony podczas Festiwalu Polskich Wideoklipów, gdzie zgarnął nagrodę PL Music Video Award w kategorii "debiut reżyserski".

- Mimo że kręciliśmy w maju, wieczorem temperatura spadała do 5 stopni i nasz bohater marzł. Do tego dochodził deszcz, który różnymi filmowymi sposobami skrzętnie ukrywaliśmy - opowiada w rozmowie z Oliwią Krettek.
Jak wspomina twórca klipu, najtrudniejsze dla niego było zrozumienie aktorów. - Nie miałem wcześniej doświadczenia w pracy z aktorami. Lidia Sadowa i Tomas Kollarik to są skrajnie inne charaktery i rodzaje pracy - opowiada. - Współpraca z nimi była dla mnie wyzwaniem, podczas której starałem się zrozumieć, jak bardzo od siebie różni ludzie mogą być tak samo dobrzy w tym, co robią.

Źr. Youtube/ KARAŚ/ROGUCKI - Jutro Spróbujemy Jeszcze Raz (Official Video)

W teledysku natura była ważnym elementem, jako metafora wzrostu i zamkniętego kręgu życia. Jeżeli jednak chodzi o interpretację teledysku, autor pozostawia ją widzom. - Jestem od tego, żeby coś zrobić i pokazać, a lubię też, jeżeli ludzie patrzą na mój obraz inaczej, niż chciałem - opowiada. - Staram się robić coś niejednoznacznego, więc jest kilka tropów. Jednak nie chcę tego teledysku sprowadzać do jednej interpretacji.

Posłuchaj
11:49 _PR4_dobrze_nakrecony_AAC 2022_01_21-06-21-53.mp3 Bartek Fic opowiada, jak powstawał teledysk do utworu "Jutro spróbujemy jeszcze raz" duetu Karaś/Rogucki (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Małgorzata Jakubowska Szymon Jaworski

Materiał: Oliwia Krettek

Data emisji: 21.01.2022

Godzina emisji: 6.22

aw

Czytaj także

Wrona o "Double Tap": zawsze chciałam nagrać kolorowego cyberpunka

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 10:32
- Klip utrzymany jest w stylistyce gamerskiej, futurystycznej, jest trochę cyberpunkowy. Ten pomysł przyszedł mi do głowy już dawno temu - opowiadała w rozmowie z Czwórką Weronika "Wrona" Jasiówka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dobrze nakręcone Nieme Kino. "Podwodne dzieło sztuki"

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2021 19:00
Saksofony, fortepian i zespół pod wodą - tak wyglądał plan teledysku do utworu "Szaman" zespołu Nieme Kino. 
rozwiń zwiń