LOGinLAB Tour 2022 w Poznaniu. Za nami pierwsza część zawodów

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2022 14:56
W Poznaniu w crossfitowych zawodach rywalizowało 4 i 5 czerwca dwanaście par z całej Polski. W pierwszej części wydarzenia pod Czwórkowym patronatem zwyciężyli Szymon Urbański i Peter Szczeciński.
LOGinLAB Modern Competition 2021
LOGinLAB Modern Competition 2021Foto: DANIEL PETRYKIEWICZ/mat. pras

Za nami pierwszy przystanek LOGinLAB Tour 2022. W Poznaniu w crossfitowych zawodach rywalizowało 4 i 5 czerwca 12 par z całej Polski. - Na razie był to typowy sprint, w którym każdy błąd, ominięcie okrążenia sprawiało, że można zakończyć na dalszych miejscach. Na razie rozpędzamy się, to 20 minut ciągłej pracy, w której jest wszystko, także ciężary. Najtrudniejszy był dwubój olimpijski, a kolejnym - gimnastyka: od chodzenia na rękach po skomplikowane ćwiczenia na drążku czy kółkach gimnastycznych - mówili Bartosz Surowy i Mikołaj Marciniak, ekipa z Łodzi. Jak tłumaczyli, sami trenują już od siedmiu lat, ale "crossfit to sport, w którym techniki uczy się całe życie". 

Wydarzenie jest objęte patronatem medialnym Czwórki

o swoich doświadczeniach związanych ze startem w poznańskiej części zawodów opowiadał także Marcel Adamski. - W tych ćwiczeniach najbardziej "dostaje brzuch", lędźwiowy odcinek kręgosłupa, ale także błędnik. Po pierwszym secie musiałem odczekać kilkanaście sekund, by powrócić do treningu - mówił po swoim występie zawodnik. 

Jak przekonywała sędzia Katarzyna Basińska, każdy workout jest inny, ale zawodnicy, którzy przystępują do rywalizacji świetnie znają się na tym, co robią.  - Ludzie przychodzą tu po to, by się sprawdzić, ale także, być sprawiedliwie oceniani. Nasza rola, jako sędziów, jest więc niezwykle odpowiedzialna, polega na tym, by wyłapać wszelkie "niedociągnięcia". Zawodnicy znają się na workoucie i technice sportu, my tylko pilnujemy więc, by wszystko wyglądało zdrowo i fajnie, ale także przebiegało prawidłowo - podkreślała. 

Posłuchaj
04:56 _PR4_AAC 2022_06_06-06-12-14.mp3 Relacja z pierwszej części LOGinLAB Tour 2022. Co działo się w Poznaniu? (Pierwsze słyszę/Czwórka)

LOGinLAB Modern Competition 2021 - zobacz zdjęcia >>> 

Szymon Urbański i Peter Szczeciński to zwyciężcy LOGinLAB Tour 2022 w Poznaniu. Na razie obaj są liderami zawodów. Kolejne odsłony rywalizacji odbędą się w trzech lokalizacjach: Wrocławiu, Chałupach oraz, finał tegorocznego touru - w Krotoszynie.  w Krotoszynie - odpowiednio 25 czerwca, a także 20 lipca i 13-14 sierpnia. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Robert Grzędowski

Materiał: Norbert Michalak

Data emisji: 06.06.2022 

Godzina emisji: 7.16

kd

Czytaj także

LOGinLAB Tour 2022 z Czwórką. Zawody nie tylko dla atletów

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2022 19:03
 LOGinLAB Tour 2022 startuje 4 czerwca w Poznaniu. Na razie w nadmorskich Chałupach powstaje strefa treningowa przez tym wydarzeniem. - Już dziś możemy powiedzieć, że sporo będzie się działo - zapowiadał organizator przedsięwzięcia Dawid Kujawski, a Czwórka objęła je swoim patronatem.
rozwiń zwiń