Najlepsza studencka fotografia i kawałek Lubelszczyzny. Spędź z nami poranek

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2023 08:35
Już o świcie opowiemy o Gali Finałowej podsumowującej konkurs fotograficzny Discover Europe 2023. Po 8.00 wraz z "Sołtysem Lubelszczyzny" zaprezentujemy ten niezwykły kawałek Polski. 
Europa w obiektywach studentów potrafi być zaskakująca
Europa w obiektywach studentów potrafi być zaskakującaFoto: Shutterstock/Amina 'ently

W tym roku odbyła się 20. edycja Discover Europe 2023 - największego ogólnoeuropejskiego konkurs fotografii studenckiej. Jego organizatorzy Erasmus Student Network, po raz kolejny inspirują, odkrywają i dzielą się tym, co dla nas najważniejsze - koncepcją naszego wspólnego domu, jakim jest Europa. Konkurs przeznaczony jest dla studentów uczelni z Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii, które biorą udział w programie Erasmus+. Organizatorzy przyznają, że od 2004 starają się poznawać wizje młodych dotyczące Starego Kontynentu, a cel i założenia Konkursu od początku pozostają takie same - nawiązanie dialogu międzykulturowego między studentami polskimi i zagranicznymi oraz wspieranie aspirujących, młodych fotografów. Oliwia Krettek wybrała się na Galę Finałową Discover Europe, który odbywa się pod patronatem Czwórki. 

Po 8.00 odwiedzi nas twórca internetowy, autor kanału YouTube "Sołtys Lubelszczyzny" - Kamil Dąbrowski, który w swoich mediach społecznościowych od 2021 roku o Lubelszczyźnie, i nie tylko, opowiada. Kamil przyznaje, że początkowo jego kanał skierowany był do mieszkańców wschodniej Polski, jednak podbił serca internatów całego kraju. W jego filmach dużo jest dowcipu, ironii, sarkazmu, jednak jak pisze: będzie promował Lubelszczyznę do końca świata i o dwa dni dłużej. 

W porannym paśmie Czwórki zaprosimy także na serwis kulturalny i przegląd sportowy.

***

Na audycję z cyklu "Pierwsze słyszę" w piątek (19.05) o godz. 7.00 zaprasza Kamil Jasieński.

pj