Nowości w technice audio. O sympozjum ISSET

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2023 10:20
Międzynarodowe Sympozjum Inżynierii i Reżyserii Dźwięku to okazja, żeby zajrzeć za kulisy świata produkcji dźwiękowej. Co znajdzie się w programie konferencji?
XIXSympozjum Inżynierii iReżyserii Dźwięku ISSET odbędzie się w dniach 12 - 14  października 2023 roku. (zdj. ilustracyjne)
XIX Sympozjum Inżynierii i Reżyserii Dźwięku ISSET odbędzie się w dniach 12 - 14 października 2023 roku. (zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock.com/Nejron Photo

Sympozja ISSET organizowane są co dwa lata przez Sekcję Polską Towarzystwa Inżynierii Audio. Tegoroczną odsłonę wydarzenia przygotowali: Polskie Radio, Politechnika Warszawska i Uniwersytet Muzyczny Chopina. Program sympozjum obejmie prezentacje referatów, prezentacje warsztatowe i wycieczki techniczne. Udział w sympozjach biorą reżyserzy i realizatorzy dźwięku, akustycy, specjaliści od nagłośnienia, pracownicy nauki zajmujący się problematyką reżyserii i inżynierii dźwięku oraz dziedzinami pokrewnymi, studenci, oraz pracownicy firm związanych z produkcją i dystrybucją urządzeń elektroakustycznych. XIX Sympozjum Inżynierii i Reżyserii Dźwięku ISSET odbędzie się w dniach 12-14 października pod patronatem Polskiego Radia. O szczegółach wydarzenia opowie Michał Daniluk - realizator dźwięku, student PW i dziennikarz muzyczny Czwórki, który w trakcie sympozjum wygłosi referat na temat syntetycznej oceny jakości mowy. W programie zaplanowano też warsztaty - m.in. z Jakubem Stadnikiem, Krzysztofem Musialikiem i Andrzejem Lipińskim.

W audycji sprawdzimy też, jak strajk aktorów w Hollywood odbija się na branży gier komputerowych i jakie to może mieć skutki. Jednym z głównych postulatów SAG-AFTRA jest ochrona aktorów głosowych przed sztuczną inteligencją.

Po godz. 8.00 zaprosimy na rozmowę z blogerem i fotografem Sebastianem Czarneckim. Jego zdjęcia zwracają uwagę estetyką i niezwykłą konsekwencją. Poszukuje budynków, które nie są znane szerokiej publiczności i pokazuje ich ulotne piękno w wyjątkowy sposób. Sebastian Czarnecki na co dzień zajmuje się UX designem, po godzinach sięga po aparat, by ruszać na spontaniczne spacery. Jak sam przyznaje, fotografuje budynki mu bliskie, które uwiodą go od pierwszego wejrzenia. 

***

Na audycję z cyklu "Pierwsze słyszę" w środę (11.10) o godz. 7.00 zaprasza Kamil Jasieński.

kul