One Love Music Festival w nowej odsłonie. Czego posłuchać we Wrocławiu?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2023 12:08
One Love Music Festival kolejny raz odbędzie się pod patronatem Czwórki. Organizatorzy imprezy, która od kilka lat działa w nieco zmienionej formule, zapraszają na koncerty oraz najlepszą selekcję muzyki elektronicznej. 
One Love Music Festival
One Love Music FestivalFoto: Klaudia Bałuniak
  • One Love Music Festival odbędzie się 25 listopada 2023 we Wrocławiu, w Hali Stulecia.
  • To już 19. edycja festiwalu, który w ostatnich latach nieco zmienił swą formułę. 
  • Na dwóch scenach w Hali Stulecia i Wrocławskim Centrum Kongresowym wystąpią artyści polscy i zagraniczni. 
  • To okazja, by niektóre gwiazdy usłyszeć w nowych odsłonach. 

One Love Music Festival od kilku ostatnich lat działa już w nowej formule, łącząc koncerty najpopularniejszych polskich artystów z oryginalnymi wyborami z zagranicy oraz najlepszą selekcją muzyki elektronicznej z naciskiem na drum’n’bass.

Nowa formuła One Love Music Festival

W tym roku festiwal zaplanowano na 25 listopada w Hali Stulecia we Wrocławiu. To 19. odsłona imprezy. Ostatnie lata wydarzenia to widoczna zmiana jego formuły. 

- Chyba publiczność powolutku przyzwyczaiła się już do nowej formuły One Love Music Festival. Byliśmy gotowani na to, że ta zmiana będzie takim lekkim trzęsieniem ziemi. Odklejaliśmy łatkę, tytuł jednego z największych reggae'owych halowych festiwali w Europie - przyznaje Daria Kubasiewicz, organizatorka imprezy. - Wiedzieliśmy, że będzie to łatwe dla wiernych fanów i potrwa parę lat. Teraz wiemy, że była to dobra decyzja, szczególnie jeśli chodzi o scenę, na którą staraliśmy się ściągnąć artystów drum'n'bass czy dubstepu.  

Dziś organizatorzy mają dużą satysfakcję, że scena drumowa idąca w stronę elektroniki cieszy się dużą popularnością. Pojawiają się na niej też polscy artyści w nieoczywistych odsłonach. - Takim występem będzie np. występ Grubsona z jego didżejskim projektem. Artysta wystąpi jako Twardy Kark - mówi gość Kamila Jasieńskiego. - Będzie też Kuba Karaś z setem didżejskim. Warto tego posłuchać, sprawdzić, co tym artystom gra w duszy. 


Powroty do korzeni i nowa muzyka

Organizatorzy One Love Music Festival pamiętają o korzeniach festiwalu. Jednym z muzyków, którzy wystąpią podczas festiwalu, jest Gentelman, niemiecki artysta, który sam o sobie mówi, że Jamajkę ma w sercu. Rytmy reggae usłyszymy też w nutach zespołu 5'nizza, który miesza je z rapem, muzyką kabaretową, a nawet punkrockiem. 

Wśród gwiazd sceny koncertowej są Rubens i Natalia Przybysz, którzy występ na One Love Music Festival zaplanowali w ramach swoich tras, promujących najnowsze płyty artystów. Natalia Przybysz niedawno wydała album "Tam", Rubens "Piosenki, których nikt nie chciał"


Posłuchaj
08:44 czwórka pierwsze słyszę 21.11.2023 one love music.mp3 Na One Love Music Festival zaprasza Daria Kubasiewicz (Pierwsze słyszę/Czwórka)

 

Niezwykle zapowiada się też występ Modestep, który swoją karierę rozpoczął ponad 10 lat temu. - Zapraszamy na ten występ, a także na drumowe granie, które zaserwuje duet Sigma czy Culture Shock - mówi Daria Kubasiewicz. - Na samym początku wystąpią Paprodziad z Pęczakiem, którzy obiecali, że będą podnosić wibracje - dodaje.

Festiwal odbywa się pod patronatem Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Kamil Jasieński

Gość: Daria Kubasiewicz (organizatorka One Love Music Festival)

Data emisji: 21.11.2023

Godzina emisji: 09.18

pj

Czytaj także

One Love Music Festival. Co będzie się działo we Wrocławiu?

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2023 16:40
Wielkimi krokami zbliża się One Love Music Festival. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Czwórki, a o tym, że warto wybrać się do Wrocławia, przekonuje Daria Kubasiewicz. - Powodów jest bardzo wiele, ale tych najważniejszych jest jedenaście - mówi w Czwórce. - Mamy jedenastu fantastycznych artystów z Polski i zagranicy, którzy zagrają na dwóch scenach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

One Love Music Festival. Czwórka będzie na miejscu!

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2023 12:00
Dwie sceny, jedenastu artystów i ekscytująca mieszanka gatunków muzycznych. Przed nami One Love Music Festival we wrocławskiej Hali Stulecia. Czwórki tam nie zabraknie. Wydarzenie odbywa się pod naszym patronatem. Zapraszamy na audycję prosto z festiwalu!
rozwiń zwiń